Legendarny prowadzący znany z „Pogromców Mitów” zmarł nagle w wieku 49 lat

Zmarł Grant Imahara dawny członek ekipy Pogromcy Mitów. Współpracował on także przy innych produkcjach. Inżyniera żegnają współpracownicy oraz przyjaciele.

Zmarł Grant Imahara

Grant Imahara, inżynier, który był gospodarzem Mythbusters na Discovery oraz White Rabbit Project w serwisie Netflix, nagle zmarł w wieku 49 lat. W oświadczeniu dla The Hollywood Reporter stacja Discovery powiedziała:

Jesteśmy zrozpaczeni, słysząc te smutne wieści o Grancie. Był ważną częścią naszej rodziny Discovery i naprawdę wspaniałym człowiekiem. Nasze myśli i modlitwy kierowane są do jego rodziny.

Grant Imahara

Według The Hollywood Reporter Imahara zmarła z powodu tętniaka mózgu, ale nie jest to potwierdzona informacja. Po karierze inżyniera w oddziałach THX i ILM w Lucasfilm, Imahara dołączył do Mythbusters w trzecim sezonie programu. Odszedł z niego w 2014 roku wraz ze współprowadzącymi czyli Kari Byron i Tory Belleci.

Grant Imahara

Niezwykłe trio ponownie zjednoczyło się w Netflix’s White Rabbit Project w 2016 roku. Był także aktywny w społeczności robotów bojowych, regularnie pojawiał się w BattleBots na początku 2000 roku wraz ze swoim robotem Deadblow, a później powrócił jako sędzia. W 2018 roku Imahara była gospodarzem Home of the Future , serialu internetowego koprodukowanego przez The Verge and Curbed.

Współpracownicy i przyjaciele żegnają Granta

Imahara był gospodarzem ponad 200 odcinków „Pogromców mitów”, poczynając od sezonu 3 w latach 2005–2014. Cała Ekipa żegna się z nim za pomocą mediów społecznościowych. Adam Savage napisał, że „będzie tęsknić za swoim przyjacielem”:

Jestem zagubiony. Brak słów. Byłem częścią dwóch dużych rodzin z Grantem Imaharą przez ostatnie 22 lata. Grant był naprawdę genialnym inżynierem, artystą i wykonawcą, ale także tak hojną, wyluzowaną i łagodną OSOBĄ. Praca z Grantem była świetną zabawą. Będę tęsknić za moim przyjacielem.

Kari Byron podzieliła się kilkoma zdjęciami z Grantem w ramach wspominania utalentowanego inżyniera. Z kolei Tory Belleci także wrzucić wspólne zdjęcie ze zmarłym członkiem ekipy:

W wywiadzie dla Machine Design z 2008 roku Imahara powiedział w publikacji, że chce zostać inżynierem, ponieważ:

Podobało mi się wyzwanie związane z projektowaniem i budowaniem rzeczy, zastanawianie się, jak coś działa i jak go ulepszyć lub zastosować w inny sposób. Kiedy byłem dzieckiem, nigdy nie chciałem być Jamesem Bondem. Chciałem być Q, ponieważ to on stworzył wszystkie gadżety. Myślę, że można powiedzieć, że inżynieria przyszła naturalnie.

Dołączamy się do kondolencji i wyrazów współczucia.

Grant Imahara