Złote PlayStation 5 tylko dla najbardziej majętnych graczy. Sony mocno przesadziło

Złote PlayStation 5 oficjalnie potwierdzone. Za limitowaną wersję konsoli nowej generacji słono zapłacimy. Nie tylko cena jest problemem.

Złote PlayStation 5

Chociaż firma Sony nie podała jeszcze oficjalnej ceny konsoli nowej generacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby już zacząć prezentować specjalne edycje. Właśnie otrzymaliśmy podgląd na jedną z nich. Złote PlayStation 5 zostało stworzone przez zewnętrzną firmę Truly Exquisite, która specjalizuje się w ulepszaniu produktów dla zamożnych klientów.

Bardzo specjalna edycja

Firma Truly Exquisite zapowiedziała, że złota edycja PlayStation 5 zostanie wyprodukowana w trzech zestawach dla zamożnych osób: z 24-karatowego złota, platyny i 18-karatowego różowego złota. Na grafikach koncepcyjnych widzimy, że na złoty zestaw będzie się składać: konsola, pad DualSense i słuchawki. Każdy z elementów będzie zawierać części z cennego kruszcu: w przypadku konsoli i pada to obudowa (białe elementy zostaną zastąpione złotymi). Natomiast słuchawki PS5 otrzymają drogocenny pałąk.

Złote PlayStation 5
Złote PlayStation 5

Na dzień dzisiejszy nie jest znana cena złotej edycji PS5 ani data jej premiery. Przewiduje się, że będzie ona dostępna jeszcze w tym roku (prawdopodobnie w grudniu). Trzeba jednak szybko się decydować na zakupu, gdyż Truly Exquisite zapowiada bardzo ograniczoną liczbę sztuk”. Producent chce przygotować mniej niż 100 egzemplarzy. Będzie więc to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. 

Sony przygotowuje się do kolejnego pokazu PS5, który według plotek odbędzie się już w sierpniu.