Reklama

W Rosji opracowano zestawy wirtualnej rzeczywistości dla krów. Zwierzęta są zachwycone

Zestawy wirtualnej rzeczywistości zyskują coraz większą popularność. Użytkownicy mogą przenieść się do świata ulubionej gry, filmu, a nawet odbyć podróż do samego serca Drogi Mlecznej.

Reklama

Nietypowe wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości

Korzystanie z wirtualnej rzeczywistości przestało być jedynie ludzkim przywilejem. Teraz również krowy w Rosji mogą przenieść się do innego świata. Nie, to nie pomyłka, naprawdę mowa o krowach.

Farma pod Moskwą postanowiła przeprowadzić ciekawy eksperyment. Opracowano specjalne zestawy wirtualnej rzeczywistości, które mogą być noszone przez bydło. Celem jest poprawa ich samopoczucia.

wirtualnej rzeczywistości

Symulacje dla krów

Zespół programistów i weterynarzy opracował symulacje letniego pola z myślą o krowach. Właścicielom farmy zależy na zwiększenie dobrostanu krów poprzez dbanie o ich stan emocjonalny, a nie tylko ich potrzeby fizyczne.

Reklama

Bez względu na to, jak bardzo absurdalny wydaje się eksperyment, wyniki pokazują, że ogólny nastrój stada poprawił się po wprowadzeniu zestawów VR. Z kolei gogle wydają się nie przeszkadzać zwierzętom.

wirtualnej rzeczywistości

Jak uszczęśliwić krowę

Wszystko zaczęło się od badań, które wykazały, że szczęśliwsze krowy produkują więcej mleka. Hodowcy bydła na całym świecie opracowali różne metody, by uszczęśliwić swoje krowy.

Kreatywność na tym polu była zdumiewająca – odtwarzanie muzyki klasycznej, czy kręgarz-masażysta to tylko niektóre z propozycji. Zestaw wirtualnej rzeczywistości to tylko kolejny krok.

Nowoczesna technologia w hodowli bydła

Zadanie nie było łatwe. Krowy potrafią rozróżnić większość kolorów i są dobre w rozpoznawaniu odcieni czerwonego spektrum. Mając to na uwadze, stworzono unikalną letnią symulację pola, która najwyraźniej podobała się krowom.

Reklama

Podczas pierwszego testu na farmie RusMoloko, eksperci odnotowali spadek lęku i wzrost ogólnego zadowolenia emocjonalnego u stada. Badanie nadal jest w toku, wygląda jednak na to, że krowy są zachwycone swoimi zestawami VR.

Reklama
Tagi: