Reklama

Wojsko USA testuje inteligentny zegarek i system pierścieni, który wykrywa choroby

Armia amerykańska nie szczędzi środków na rozwój technologii. Jej najnowszym pomysłem jest zegarek i pierścień wykrywający choroby

Zegarek i pierścień wykrywający choroby

Wojsko USA testuje inteligentny zegarek i system pierścieni zdolny do wykrywania choroby na dwa dni przed wystąpieniem objawów u użytkownika. Projekt o nazwie Rapid Analysis of Threat Exposure (RATE) wykorzystuje urządzenia Garmin i Oura. Te zostały zaprogramowane za pomocą sztucznej inteligencji, którą przeszkolono w zakresie prawie 250 000 przypadków koronawirusa i innych chorób.

Reklama
Zegarek i pierścień wykrywający choroby

RATE opracowano w Defence Innovation Unit (DIU) we współpracy z Defense Threat Reduction Agency (DTRA) i Philips Healthcare. System został po raz pierwszy ujawniony w 2019 roku, jako projekt 18-miesięczny. Od tego czasu zaktualizowano go o nowy algorytm wyszkolony na podstawie ogromnej bazie danych pacjentów.

Sprzęt do walki z pandemią?

Zegarek i pierścień zbierają 165 biomakerów trafiających do chmury. Tam poddawane są przetworzeniu, aby zapewnić wynik w ciągu godziny. Wszystko to za pośrednictwem bezpiecznej strony internetowej.

Naukowcy pracujący z RATE ustalili, że fizjologia człowieka wykazuje subtelne zmiany po ekspozycji na czynniki zakaźne. Jak stwierdził dr Christian Whitchurch, jeden z autorów projektu nie projektowano z systemu z myślą o obecnej pandemii:

Reklama

Pierwotnie nie był to projekt przeznaczony dla COVID-19, ale algorytm został przeszkolony pod kątem niektórych wariantów SARS, z których jednym jest COVID-19Przeszkoliliśmy ten algorytm na około ćwierć miliona zapisów pacjentów. To ludzie, którzy trafili do szpitala na planowany zabieg chirurgiczny… a potem źle się poczuli.  

W czerwcu DIU i DTRA przekazały 400 osobom zestawy do pierwszych testów. Moja tutaj naturalnie o ludziach powiązanych z armią amerykańską. Chociaż zespół nie stara się obecnie o zatwierdzenie tego urządzenia do celów komercyjnych, twierdzą, że jest to absolutnie coś, co będzie przydatne, przynajmniej dla wojska, długo po zakończeniu obecnej pandemii.

Reklama