Założyciel Reddita zrezygnował z posady. Zastąpiono go osobą czarnoskórą, zgodnie z jego wolą

Założyciel Reddita rezygnuje z posady i na jego miejsce pojawiła się już nowa osoba. Zgodnie z jego wolą jest ona czarnoskóra.

Założyciel Reddita rezygnuje z posady

Allexis Kerry Ohanian to założyciel Reddita oraz inwestor, który w zeszłym tygodniu zrezygnował z posady CEO swojego wartego kilka miliardów serwisu społecznościowego. Na tę decyzję spory wpływ mają obecne wydarzenia w Ameryce. Jak sam tłumaczy się na filmiku na instagramie:

To i tak dzieje się zbyt późno. Robię to dla mnie, dla mojej rodziny i dla mojego kraju. Mówię to jako ojciec, który musi być w stanie w przyszłości odpowiedzieć swojej czarnoskórej córce, gdy ona zapyta — co zrobiłeś?

Jest związku z czarnoskórą tenisistką Seren Williams z którą posiada córkę. Jego ostatnią prośba dotyczyła zwalnianego przez niego stanowiska. Prosił, aby nowym CEO Reddita była osoba czarnoskóra. Zarząd spełnił te prośbę i wybrał Michaela Seibela.

Założyciel Reddita rezygnuje z posady

Seibel był pierwszym czarnoskórym partnerem Y Combinatora przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego. Aktywnie wspiera szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie różnorodności w branży technologicznej, w tym BlackTech4BlackLives i Black Tech Weekend.

W swoim oświadczeniu podziękował wszystkim współpracownikom i obiecuje wspierać serwis:

Chcę podziękować Steve’owi, Alexisowi i całej tablicy Reddit za tę okazję. Znam Steve’a i Alexisa od 2007 roku i od tego czasu jestem użytkownikiem Reddita. Przez ten czas obserwowałem, jak Reddit stał się częścią podstawowej struktury Internetu. Cieszę się, że mogę udzielać porad i wskazówek, gdy Reddit stale się rozwija. Wiem, że radzi sobie z wyzwaniami związanymi z zapewnianiem społeczności i przynależności do szerszej publiczności.

Walka z rasizmem i ksenofobią na platformie

Reddit jest znany w internecie ze swojego liberalnego podejścia do wielu spraw. Dlatego był alternatywą dla wielu użytkowników mediów społecznościowych, zdominowanych przez Facebooka czy Twittera. Jednak to podejście może się wkrótce zmienić. 4 dni temu opublikowano na Reddicie oświadczenie odnośnie nowych zasad. Przeczytamy tam m.in.

W ciągu ostatnich piętnastu lat setki milionów ludzi przybyło do Reddit po rzeczy, które moim zdaniem są zasadniczo dobre: ​​społeczności kierowane przez użytkowników. Mieli oni szerokie spektrum zainteresowań i pasji, niż mogłem sobie wyobrazić. Kiedy stworzyliśmy subreddity – i rodzaje treści i rozmów, które sprawiają, że ludzie wracają każdego dnia. Właśnie dlatego przychodzimy do Reddit jako użytkownicy, moderatorzy i pracownicy, którzy chcą przynieść tego rodzaju społeczność i przynależność do świata i ulepszać go codziennie.

Jednak wraz z rozwojem Reddit, obok wielu dobrych, stoi przed własnymi wyzwaniami związanymi z nienawiścią i rasizmem. Musimy uznać i przyjąć odpowiedzialność za rolę, którą odegraliśmy. Oto trzy problemy, na których najbardziej się koncentrujemy:

Części Reddit odzwierciedlają niepochlebne, ale prawdziwe podobieństwo do świata w nienawiści, którą widzą użytkownicy i społeczności. Codziennie i to pomimo postępów, jakie poczyniliśmy w ulepszaniu naszych narzędzi oraz egzekwowania zasad serwisu.

Użytkownicy i moderatorzy naprawdę nie mają wystarczającej jasności co do tego, gdzie my, administratorzy, stoimy na punkcie rasizmu.

Nasi moderatorzy są sfrustrowani i potrzebują prawdziwego miejsca przy stole, aby pomóc w kształtowaniu zasad, które pomagają nam egzekwować.

Czy nagłe zmiany dotyczące polityki serwisu nie spowoduje, że straci on wiernych użytkowników?

Założyciel Reddita rezygnuje z posady