Reklama

Xiaomi prezentuje powerbank, który ładuje się dzięki panelowi słonecznemu

Xiaomi YEUX to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią stale podróżować. Tego powerbanka naładujemy za pomocą mocy światła słonecznego.

Xiaomi YEUX

Xiaomi nie przestaje zaskakiwać i dobitnie to udowadnia Xiaomi YEUX. Chiński producent lubi eksperymentować i rozszerzać swoją ofertę. Tym razem postanowił zaprezentować niezwykły powerbank, który „żywi się” promieniami słonecznymi. Urządzenie posiada dwa akumulatory litowo-polimerowe, każdy o pojemności 6400 mAh. Ogromną zaletą powerbanka jest fakt, że potrafi się ładować nawet w deszczowe bądź chmurne dni.

Reklama
Xiaomi YEUX

Ładowanie baterii nawet w ciągu spaceru

Mobilny bank energii słonecznej Xiaomi YEUX wykorzystuje krzemowe panele słoneczne o wysokiej czułości i wysokiej konwersji. Współczynnik konwersji jest lepszy w porównaniu z tradycyjnymi panelami słonecznymi, co oznacza, że panel można ładować nawet w deszczowe dni. Panel można zamontować na plecaku, aby ładować go w ruchu. Płyta wykorzystuje technologię chipów słonecznych do automatycznego wykrywania intensywności światła słonecznego i dopasowania optymalnego schematu zasilania wobec obciążenia. 

Xiaomi YEUX

Światło zielone wskazuje świetne światło słoneczne, żółte oznacza umiarkowane, a czerwone światło oznacza, że ilość promieni docierających do płytki jest mocno ograniczona. Urządzenie posiada następujące wejścia: 2x USB typu A 5V/3A i 1x USB typu C 5V/3A. Dodatkowo w przypadku awaryjnego ładowania, można zastosować kabel Micro USB.

Cena tradycyjnie nie jest wygórowana:  349 juanów co w przeliczeniu na rodzimą walutę daje ok 200 zł.

Reklama