×

Nowa lampka Xiaomi nie emituje światła niebieskiego

Nowa lampka Xiaomi Midian Zero to innowacyjne podejście do eliminacji niebieskiego światła. Do tego jest wyposażona w głośnik!

Xiaomi Midian Zero

Zespół z Chińskiej Akademii Nauk z Uniwersytetu Nanchang wprowadził do sprzedaży Xiaomi Midian Zero-Blue Bedside Lamp. Jest to nowa lampka nocna, której charakterystyczną cechą jest całkowita eliminacja niebieskiego światła. Aby uzyskać odpowiednią barwę, twórcy zastosowali główne źródło światła z żółtej diody LED i dodatkowo czerwone.

Xiaomi Midian Zero

Co najważniejsze, takie światło jest zupełnie bezpieczne i nie uszkadza skóry, ani nie wywołuje negatywnych skutków. Dodatkowo miękkie i ciepłe światło poprawia wygodę i nie przeszkadza w zasypianiu. Lampka została także wyposażona w standardowe białe światło. W preferowanym scenariuszu diody generujące światło pobierają 2 W energii, biały motyw jest jaśniejszy – 6 W.

https://www.youtube.com/watch?v=wJj0QuLdZ6I&feature=emb_title

Smart lampka nocna

Oczywiście, jak przystało na firmę Xiaomi i powiązaną z nią markę Midian, w urządzeniu nie brakuje funkcji smart. Lampka została wyposażona w funkcję budzika. Może także odtwarzać muzykę. Co najważniejsze, jest zgodna z asystentem głosowym firmy Xiaomi, czyli XiaoAl. Dzięki temu można nią sterować wprost z przycisków obudowy, aplikacją, a nawet z innego urządzenia głosowo.

Xiaomi Midian Zero

Zgodnie z zapowiedziami, nowa lampka ma kosztować 329 yuanów (ok. 195 złotych). Na razie produkt dostępny jest tylko w Chinach. Nie wiadomo, kiedy pojawi się w Europie. Dlatego warto obserwować serwisy pokroju AliExpress, gdyż tam zapewne pojawi się nieco szybciej.

Przygarnęlibyście taką lampkę?

Xiaomi Midian Zero
Źródła: www.komputerswiat.pl, www.instalki.pl, smartme.pl

Może Cię zainteresować