×

Tak wygląda Xiaomi Mi Band 5. Oficjalna prezentacja odbędzie już niedługo

Xiaomi Mi Band 5 ma zostać zaprezentowane dopiero za kilka dni. Jednak już teraz w sieci można zobaczyć, jak będzie się prezentować nowa opaska sportowa. Pojawiły się także pierwsze szczegóły odnośnie funkcjonalności.

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band to jedna z najpopularniejszych opasek sportowych na świecie. Nic dziwnego, w końcu wspomniany sprzęt od chińskiego wydawcy ma nie tylko korzystną cenę, ale także funkcje, które w pełni zaspokajają sportowców. Dlatego na prezentację najnowszej wersji opaski – Xiaomi Mi Band 5.

Xiaomi Mi Band 5

Oficjalna konferencja, na której ma się odbyć pokaz nowej, piątej generacji Xiaomi Mi Band odbędzie się 11 czerwca 2020 roku. Jak to bywa jednak przy takich wydarzeniach, informacje o sprzęcie wypływają do Internetu znacznie wcześniej. Tak jest i w tym przypadku.

Wygląd

Na kilka dni przed oficjalną premierą na oficjalnym profilu marki Mi Band udostępniono grafikę, która zdradza design Xiaomi Mi Band 5. Jak się okazuje, nowy chiński sprzęt będzie dostępny w czterech podstawowych wersjach do wyboru: złota, czarna, czerwona i szara. Choć na pewno powstanie wiele kolejnych pasków.

Xiaomi Mi Band 5

Jeżeli chodzi o sam wygląd, ekran w nowym modelu będzie minimalnie większy, niż w poprzedniej generacji. Mi Band 5 ma mieć ekran o przekątnej 1,2”, zamiast 0,95 cali. Nie podano jednak danych dotyczących rozdzielczości, ale zapewne będzie nieco wyższa od poprzedniej – 120 × 240 pikseli.

Funkcje

Największą nowością w Xiaomi Mi Band 5 ma być moduł NFC, który umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowej. Tym razem dostępny będzie w wersji globalnej (poprzednim razem funkcję tę posiadał Xiaomi Mi Band 4 NFC, ale opaska trafiła jedynie na Chiński i Rosyjski rynek). Jest to chyba najbardziej wyczekiwana funkcja przez wszystkich, albowiem znacznie ułatwi zakupy w sklepach.

Xiaomi Mi Band 5

Nowy smart band wprowadzi także kolejne tryby sportowe. Ma być ich łącznie 11, czyli o kilka więcej względem poprzedniego modelu. Pojawi się m.in. tryb rowerka stacjonarnego, joga, skakanka czy maszyna do wiosłowania. Nie zabraknie również integracji z PAI (obecnie korzystają z niego smartwatche marki Huami).

Mi Band 5 ma być wyposażony w miernik stresu oraz oddychania powiązany z czujnikiem saturacji (SpO2). Co to oznacza w praktyce? W przypadku wykrycia ponadprzeciętnego poziomu stresu, opaska zleci odpowiedni zestaw ćwiczeń oddechowych pomagających się zrelaksować. Ponadto smart band będzie w stanie monitorować także cykl menstruacyjny u kobiet, a także zaoferuje zdalne sterowanie aparatem w sparowanym smartfonie.

Wygląda na to, że Xiaomi znów będzie królowało na rynku inteligentnych bransoletek. Co o tym sądzicie?

Źródła: www.tabletowo.pl, www.ppe.pl, www.tablety.pl

Może Cię zainteresować