×

Szef Valve twierdzi, że Xbox One jest lepszy od PlayStation 5

Xbox One lepszy od PlayStation 5 według Gabe’a Newella. Słynny twórca gier i szef firmy Valve w prostych słowach wytłumaczył dlaczego tak jest.

Xbox Series X lepszy od PlayStation 5

Wojna konsol wkrótce rozpocznie się na dobre, ale znana postać z branży gier wideo wprost stwierdziła, że Xbox Series X lepszy od PlayStation 5. W trakcie wywiadu w programie śniadaniowym The Project w Nowej Zelandii Gabe Newell został zapytany o nową generację konsol. Szybko stwierdził, która z nich zasługuje na uwagę.

https://twitter.com/RSeriesxbox/status/1288104739851313154?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1288104739851313154%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FpKjbBwJre%2F

Czemu? Ponieważ jest lepszy. Nie mam swojego konia w tym wyścigu. Oczywiście, większość tego co tworzymy powstaje na komputerach osobistych, ale z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym Xboksa.

Zdecydowanie wgrywa mocna argumentacja szefa Valve. Dlaczego tak uważa? Bo tak. Newell znany jest z dość lakonicznego sposobu wypowiadania się, ale nie lubi rzucać słów na wiatr. Jednakże czy jego zdanie może mieć wpływ na potencjalny wynik sprzedażowy Xboxa?

Wpływowa postać branży gier wideo

Gabe Newell to legenda branży gier wideo i jego słowa mogą bardziej świadomym klientom co nieco podpowiedzieć. Jego firma Valve podobnie jak inne przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją wirtualnej rozgrywki, otrzymują przecież tzw. devkity nadchodzących konsol, czyli urządzenia je symulujące, na których testowane są tworzone produkcje. Możliwe więc, że Newell ma już pierwsze doświadczenia z obojgiem konsol za sobą. A jego słowa wywołały niemałą burzę w sieci:

https://twitter.com/READYBRETT/status/1288244604354142208

Jednocześnie trudno jednoznacznie stwierdzić, że jego zdanie wpłynie na sprzedaż. Owszem ma on wielu fanów, jednakże Valve skupia się przede wszystkim na komputerach osobistych, a te nie powinny być zagrożone przez nadchodzącą generację konsol. Co prawda kilka lat temu producenci chcieli utwierdzić graczy pecetowych w przekonaniu, że niechybnie „zbliża się koniec gier na komputery osobiste”. Ostatecznie jednak nowe produkcje pojawiają się na „blaszaki” a niektóre gatunki gier wideo (np. strategie) są niegrywalne z użyciem pada.

A wy macie już swojego faworyta w wojnie konsolowej?

Xbox One lepszy od PlayStation 5
Źródła: www.komputerswiat.pl, www.gram.pl, polygamia.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować