Reklama

Słodkie grubaski prosto z kanapy — tak za 20 lat będą wyglądać osoby uzależnione od Netflixa!

Wygląd osób uzależnionych od Netflixa wskazuje, że jest on szkodliwy dla organizmu? Badacze z Online Gambling postanowili sprawdzić, co się stanie z człowiekiem, gdy ten wpadnie w szpony Netflixa. Wnioski z ich badania nie napawają optymizmem.

Netflixholicy

Netflix własne seriale i filmy zaczął produkować w 2013 roku. Powstało wtedy kilka słynnych tytułów, m.in. House of Cards i Orange is a New Black. Obecnie co roku serwis wypuszcza setki nowych produkcji, nie tylko amerykańskich, ale produkowanych też na innych rynkach.

Reklama

Największą zaletą “oryginalnych produkcji Netflixa” jest to, że w dniu premiery zostaje udostępniony cały sezon serialu. Nie musimy więc czekać na każdy kolejny odcinek. W jeden dzień możemy obejrzeć interesujący nas tytuł w ogóle nie ruszając się z kanapy. Jest to tzw. “binge watching”. Brak reklam, odcinek włączający się za odcinkiem – idealna propozycja na leniwe spędzenie dnia.

Wygląd osób uzależnionych od Netflixa

Wspólne oglądanie seriali i filmów stało się kolejnym punktem na liście randek. Powstało na to wyrażenie “Netflix and chill”, czyli po prostu umawianie się na seans, który najczęściej kończy się romantycznymi chwilami. 

I chociaż “binge watching” w towarzystwie ukochanej osoby i przy ulubionych (często niezdrowych) przekąskach to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego, to okazuje się, że może mieć to poważne konsekwencje zdrowotne.

Reklama

Wygląd osób uzależnionych od Netflixa

Hannah i Eric to wygenerowane komputerowo postacie 3D powstałe na zlecenie firmy gamblingonline.com, zajmującej się zakładami bukmacherskimi. To także oni stworzyli model Jak będzie wyglądał nałogowy gracz za 20 lat.Eksperci” chcieli sprawdzić, jak siedzący tryb życia, długotrwałe oglądanie telewizji i przebywanie głównie w zamkniętym pomieszczeniu wpływa na ludzkie zdrowie. Oto, jakie wnioski wyciągnęli:

Przeprowadziliśmy badanie na temat wpływu binge watchingu seriali na Netflixie na zdrowie. Nasze doświadczenie pokazuje, jak możesz wyglądać, jeśli nie zmienisz swoich nawyków. Od otyłości i złej postawy do przedwczesnego starzenia i przekrwionych oczu – to tylko parę przykrych efektów, jakie może wywołać taki niezdrowy styl życia.

Na potrzeby tego badania stworzono Erica i Hannę, którzy posłużyli za przykład:

Stworzyliśmy modele 3D, aby pokazać deformację ciała u osób uzależnionych od Netflixa. Ostrzegamy, to nie jest przyjemny widok. To możesz być ty, jeśli wciąż będziesz automatycznie włączał następny odcinek…

Co wykazały badania?

Badania z Online Gambling nie napawają optymizmem. Szarzejąca skóra, ciemne worki pod oczami i otyłość to najbardziej oczywiste dolegliwości dotykające parę, ale naukowcy zwracają uwagę, że bohaterzy animacji są także narażeni na zwiększone ryzyko cukrzycy, raka jelit i żylaków. Jak ostrzegają naukowcy:

Mężczyźni są o 35 procent bardziej narażeni na rozwój raka jelita grubego przez siedzenie przez dłuższy czas niż ci, którzy pozostają aktywni. Inną przewleką chorobą, której nie należy ignorować jest cukrzyca. „Binge watching” może zwiększyć ryzyko cukrzycy nawet o 30 procent, co zwiększa ryzyko utraty kończyn w wyniku amputacji. 

W ostatnim czasie Netflix stał się najpopularniejszą na świecie usługą streamingową. Obecnie platforma może się pochwalić 182 milionami subskrybentów.

Wygląd osób uzależnionych od Netflixa
Reklama