Reklama

Sztuczna inteligencja jest w stanie przewidzieć twój wygląd na podstawie nagrania głosu

Sztuczna inteligencja stworzona przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology uzyskuje oszałamiające rezultaty. AI przewiduje wygląd na podstawie głosu.

Reklama

Wygląd na podstawie głosu

Wystarczy analiza krótkiego nagrania głosu danej osoby, a sztuczna inteligencja jest w stanie zrekonstruować jej wygląd. Wyniki oczywiście nadal nie są doskonałe, ale rezultat jest naprawdę oszałamiający.

To niezwykły i nieco niepokojący przykład, jak wyrafinowana sztuczna inteligencja potrafi dojść do zdumiewających wniosków na podstawie drobnych fragmentów danych.

Speech2Face

Artykuł został opublikowany w czasopiśmie arXiv. Zespół opisuje w nim, w jaki sposób wykorzystał głęboką architekturę sieciową do analizy krótkich nagrań i rekonstrukcji wyglądu mówiącego. Algorytm Speech2Face ma zdumiewający talent do odtwarzania wizerunku mówiącego.

Reklama

Naukowcy z MIT domagają się jednak ostrożności i przyznają, że technologia budzi niepokojące pytania dotyczące prywatności i dyskryminacji.

Chociaż jest to czysto akademickie dochodzenie, uważamy, że należy omówić względy etyczne ze względu na potencjalną wrażliwość informacji. Wszelkie dalsze badania lub praktyczne wykorzystanie technologii zostanie starannie przetestowane, aby upewnić się, że dane są reprezentatywne dla docelowego użytkownika.

Reklama
Tagi: