×

Wizja przyszłości według futurologów – od podwodnych autostrad po kosmiczne hotele

Wakacje kosmosie, podwodne autostrady i sporty na hoveboardach – tak wygląda wizja przyszłości wykreowana w najnowszym raporcie przewidującym postęp technologiczny.

Wizja przyszłości

Prognozy zostały opracowane przez grupę naukowców i futurystów z TechUK, Institute of Coding i Royal Academy of Engineering. Wspomniane rewelacje mają stać się powszechne już za 50 lat.

Wizja przyszłości również przewiduje samoczyszczące domy, implanty do monitorowania zdrowia oraz masową produkcję narządów za pomocą drukarki 3D. Wszystko to ma być kluczowymi elementami naszego życia codziennego.

Rewolucja już za 50 lat

Raport został przygotowany na prośbę Samsunga, z okazji otwarcia sklepu KX w Londynie. Firma postawiła nie tylko na sprzedaż detaliczną, ale także „nową przestrzeń doświadczeń”, w której będą się obywać sesje zdrowia, warsztaty technologiczne i inne zajęcia.

Raport Samsung KX50: The Future in Focus sugeruje, że w transporcie nastąpi totalna rewolucja, dzięki podwodnym systemom. Latające taksówki i autobusy w obszarach miejskich również mają rozładować korki.

Udogodnienia

Oczywiście nie zabraknie rakiet wielokrotnego użytku, które umożliwią 30-minutową podróż z Londynu do Nowego Jorku, a także zabiorą nas na wymarzone wakacje w kosmosie, gdzie zatrzymamy się w hotelu krążącym po orbicie.

W dbaniu o zdrowie pomoże nam wirtualny towarzysz, który całą dobę będzie śledził nasze samopoczucie i pomoże nam dopasować objawy do choroby. Przy okazji zdradzi kilka sposobów, by poprawić nastrój.

Nowy sposób życia

Zgodnie z raportem niedobór narządów do przeszczepu organów zostanie zażegnany, gdyż drukarki 3D zajmą się ich masową produkcją. Nastąpi także spora zmiana w diecie. Owady staną się kluczowym źródłem białka.

Nadchodzące 50 lat ma przynieść największe zmiany technologiczne i innowacje. Rewolucja cyfrowa, podobnie jak rewolucja przemysłowa ponad 200 lat temu, zmieni sposób, w jaki prowadzimy życie. Tylko te robaki…

wizja przyszłości

wizja przyszłości

Może Cię zainteresować