×

W WhatsApp pojawią się spersonalizowane reklamy? Ujednolicenie produktów

W WhatsApp pojawią się reklamy i mają być bezpośrednio związane z Facebookiem. Według doniesień chodzi o ujednolicenie produktów.

WhatsApp jest obecnie wolny od reklam, ale wciąż pojawiają się pomysły, aby je tam wprowadzić. W styczniu użytkownicy burzyli się na wieści, że do popularnej aplikacji zawitają reklamy. Od tego czasu zapanowała cisza w tym temacie. Jednakże na podstawie nowych informacji podanych w The Information, Facebook nie porzucił swoich planów sprzedaży reklam w WhatsApp. Firma planuje spersonalizować je za pomocą danych z naszego Facebooka. W imię „wygody użytkownika” reklamy będą wyświetlane w podobny sposób jak na największym serwisie społecznościowym. Pytanie tylko w jakim miejscu ekranu i w jakiej formie będą wyświetlane materiały promocyjne.

W styczniu 2019 r. Facebook ogłosił , że zintegruje Facebook Messenger, WhatsApp i Instagram, przebudowując aplikacje „na najbardziej podstawowych poziomach”. Pomysłodawcom zależy na tym, aby wszystkie działały w ten sam sposób. Wymagałoby to również wszystkich trzech aplikacji do korzystania z kompleksowego szyfrowania. Jednak ta funkcja jest obecnie oferowana przez WhatsAppa, ale nie przez Instagrama ani Messengera. Twórcy jednak nie mówią wprost o tym, że reklamy zostaną wprowadzone, ale stanowią „jedną z możliwych dróg rozwoju.” Czy wW WhatsApp pojawią się reklamy? Czas pokaże i wątpliwe jest, aby korporacja odpuściła kolejne potencjalne przychody.

Korzystacie z WhatsAppa? Co sądzicie o tym wprowadzeniu rekam?

W WhatsApp pojawią się reklamy
Pixabay

Może Cię zainteresować