×

To zdecydowanie najlepszy rollercoaster na świecie! Motywem przewodnim jest Jurassic World

VelociCoaster to najnowsza atrakcja parku rozrywki sygnowanego produkcjami Universal Studios. Nowa kolejna nawiązuję do welociraptorów z Jurassic World!

VelociCoaster czy kolejka górska z dinozaurami

Miłośnicy adrenaliny i miłośnicy filmów mają wspólny punkt odniesienia. Przecież kolejka górska z motywem Jurassic World to dobry pomysł, prawda? Universal Studios ujawniło nową kolejkę, która jest budowana w ich parku rozrywki. Jej nazwa to VelociCoaster i według włodarzy parku ma być to „nowy rodzaj kolejki górskiej, niewidziany dotychczas”. Ze sposobu, w jaki zwiastun przejażdżki prezentuje nową atrakcję, wygląda na to, że pasażerowie zostaną zabrani w intensywną podróż wraz z welociraptorami, gdy te będą przemierzać dżunglę.

VelociCoaster

Dalsze szczegóły ujawniają, że po ukończeniu VelociCoaster będzie najwyższą i najszybszą kolejką na Florydzie, osiągając prędkość 120 kilometrów na godzinę w 2,4 sekundy i ma mieć wysokość ponad 50 metrów. Kolejka ma być dostępna latem 2021 roku. Poniżej możecie zobaczyć jej zapowiedź:

Pomysłodawcy nowej kolejki widząc spore zainteresowanie, postanowili nagrywać vlogi, ukazujące postępy w budowie. Możemy się z nich dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, przykładowo pewna para rybołowów już polubiła nową kolejkę:

Źródła: youtu.be
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować