×

Riot Games szykuje się do premiery najnowszej strzelanki! Wiemy, kiedy zadebiutuje Valorant

Nowa strzelanka Valorant od studia Riot Games cieszy się ogromną popularnością. Tym bardziej jest to sukcesem, gdyż znajduje się ona dopiero w wersji beta. Twórcy LoL-a nie chcą gasić zapału graczy i ujawniają datę premiery pełnej wersji gry.

Przyspieszona premiera

Valorant to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w świecie gier. Od przeszło półtora miesiąca można zapoznać się z zamknięta wersją beta. Od tamtej pory strzelanka może pochwalić się niegasnącym zainteresowaniem wśród graczy, ale też widzów na platformie Twitch.tv, gdzie stale znajduje się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych gier. Tym samym wyprzedza m.in. League of Legends, Minecrafta czy nawet swojego największego rywala – Counter Strike: Global Offensive.

Valorant

Riot Games wiedziony tym sukcesem postanowił zdradzić oficjalną datę premiery pełnej wersji swojej sieciowej strzelanki Valorant. I to szybciej, niż początkowo zakładano, albowiem gra miała zadebiutować dopiero latem bierzącego roku. Zgodnie z zapowiedzią studia, zamknięta faza beta dobiegnie końca 28 maja. Natomiast oficjalna wersja pełnej gry nastąpi 2 czerwca.

Anna Donlon, producentka wykonawcza Valorant w Riot Games powiedziała:

Naszym celem było jak najszybsze udostępnienie Valorant w jak największej liczbie regionów, dlatego jesteśmy podekscytowani, że nastąpi to już 2 czerwca. Nasz zespół jest gotowy, by wspierać społeczność Valorant przez całe dekady. To zaledwie początek naszej wspólnej podróży.

Wiadomo już, że konta graczy beta zostaną wyzerowane, jednak otrzymają oni odpowiednie rabaty do sklepu.

Nowe zawartości

Riot Games niedługo po premierze obiecuje udostępnić nową zawartość w postaci trybu gry, nowego agenta, a także mapy. Wsparcie oznacza również realizację krótkoterminowych planów, czyli uruchomienie nowych serwerów, które poprawią jakość rozgrywki szybko rosnącej bazy graczy:

Planujemy otwarcie kolejnych „punktów obecności” Riot Direct, które wspomogą graczy w osiąganiu szybszych połączeń z siecią VALORANT. Nowe centra danych już powstają, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie osób na obszarach, na których występują zbyt duże opóźnienia. W najbliższej przyszłości zamierzamy uruchomić serwery gry w Warszawie, Madrycie, Londynie, Atlancie i Dallas.

Planujecie wypróbować nową produkcję od Riot Games?

Źródła: next.gazeta.pl, www.tabletowo.pl, boop.pl

Może Cię zainteresować