×

US Space Force wyjaśnia, dlaczego jego logo nie jest kopią ze „Star Treka”

US Space Force oficjalnie zaprezentowało swoją maksymę oraz logotyp. Przy okazji tłumaczy się, że logo nie ma wiele wspólnego ze Star Trekiem.

US Space Force

US Space Force zostało powołane przez Donalda Trumpa w pod koniec 2019 roku. Teraz jednostka oficjalnie prezentuje swoje oficjalne logo i motto Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych. Mottem organizacji jest „Semper Supra”, co po łacinie oznacza „zawsze powyżej”. Z kolei samo logo opiera się na kształcie delty, na którym internauci się dość mocno skupili. Według nich jest to logo Gwiezdnej Floty ze Star Treka.

US Space Force

Jednakże „internetowi detektywi” niezbyt dobrze odgadnęli inspirację jaka przyświecała autorowi logotypu. Najpewniejszą była tarcza Air Force Space Command. Oficjalne konto US Space Force na Twitterze wskazuje, że kształt ten był używany przez organizacje kosmiczne już w 1961 r. Wspomniany serial Star Trek w telewizji zadebiutował dopiero w 1966 roku.

https://twitter.com/SpaceForceDoD/status/1286013197179379712

Co oznaczają pozostałe elementy?

Gwiazda pośrodku ma symbolizować Polaris, znaną również jako Gwiazda Północna, podstawowe wartości i światło przewodnie organizacji. Dwie iglice mają wyglądać jak wyrzutnia rakiet, a cztery ukośne elementy na dole reprezentują cztery siły zbrojne wspierające misję kosmiczną.

https://twitter.com/SpaceForceDoD/status/1285996573588164613

Wokół krawędzi znajduje się srebrna obwódka oznaczająca „obronę i ochronę”, a czarne tło to oczywiście czerń przestrzeni kosmicznej. Jak radośnie zauważa oficjalne konto Space Force na Twitterze:

Czarny obszar uosabia ogromną ciemność kosmosu. Niektórzy odczuwają strach i lęk, ale my czujemy inspirację i motywację do stawiania czoła wyzwaniu.

Space Force to szósta gałąź armii amerykańskiej obok armii, korpusu piechoty morskiej, marynarki wojennej, sił powietrznych i straży przybrzeżnej.

Źródła: www.theverge.com, www.foxbusiness.com, spacenews.com

Może Cię zainteresować