Reklama

Electronic Arts zarobił blisko 1.5 miliarda dolarów dzięki trybowi Ultimate Team

Ultimate Team przynosi zyski i jak się okazuje całkiem spore! Twórcy serii gier FIFA i Madden ustanowili nowy rekord dzięki zaangażowaniu graczy.

Ogromny sukces EA

Ultimate Team przynosi zyski, więc EA ma się z czego cieszyć. Ten tryb jest jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć Electronic Arts. W nim też miliony graczy z całego świata inwestują w wirtualną walutę, dzięki której kupują karty i rywalizują z innymi graczami. Z raportów finansowych firmy wynika, że Electronic Arts w 2020 roku zarobił 1.49 miliarda dolarów tylko dzięki temu jednemu trybowi.

Reklama
Ultimate Team przynosi spore zyski 1

Tym samym ustanowił lepszy wynik, niż w zeszłym roku – o prawie 100 milionów dolarów! To już trzeci rok z rzędu, w którym EA uzyskuje ponad miliard dolarów przychodu z trybu Ultimate Team. Pierwszy raz udało się przekroczyć go w roku 2018. Firma ma nadzieję utrzymać ten trend jeszcze przez dłuższy czas zwłaszcza, że przed graczami premiery kolejnych części FIFY i Maddena.

Zapewne będzie także obecny w nadchodzącej odsłonie serii piłkarskiej. Sam Dariusz Szpakowski zapowiada “sporo nowości” w FIFA 21. Niestety fani muszą uzbroić się w cierpliwość, albowiem wydawca nie śpieszy się z informacjami na temat nowej odsłony. Pozostaję tylko czekać.

Pomogliście swoim portfelem zdobyć ten wynik? Co sądzicie o mikropłatnościach wewnątrz dużych gier AAA?

Reklama