Reklama

Ukryte ostrze w Assassin’s Creed Valhalla pozwoli na skradankową rozgrywkę?

Ukryte ostrze w Assassin’s Creed Valhalla. Jednak w Origin nie mogliśmy go używać do skrytobójczych zabójstw, a w Odysei Ubisoft wprowadził ten rekwizyt dopiero w popremierowym DLC. Jak będzie tym razem?

Ukryte ostrze w Assassin’s Creed

Ukryte ostrze w Assassin’s Creed w końcu powraca do serii jako pełnowartościowa broń! Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich fanów serii Assassin’s Creed. Legendarna broń stała się wizytówką serii, jednak w ostatnich częściach była mocno marginalizowana. Jednakże w W najnowszej odsłonie nie tylko powróci sławne ukryte ostrze, ale znów za jego pomocą będziemy siać spustoszenie wśród wrogów. Tak przynajmniej obiecał ostatnio Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny Assassin’s Creed Valhalla:

Reklama

Eivor otrzymuje ukryte ostrze dosyć wcześnie, a jako że wg naszych założeń nie jest on wytrenowanym skrytobójcą, to szybko musi się go nauczyć. Dosyć wcześniej Eivor pozna pewną technikę, która przy odpowiednim wyczuciu czasu… może jednym ciosem zabić praktycznie każdego.

Ukryte ostrze w Assassin's Creed

Więcej ciekawych mechanik

Jak widać twórcy chętnie dzielą się wszelkimi informacjami dotyczącymi najnowszej produkcji z uniwersum AC. Niedawno dowiedzieliśmy się, że ścieżkę dźwiękową do Assassin’s Creed Valhalla będzie współtworzył twórca muzyki do serialu Wikingowie. Poza tym dyrektor zdradził, że to rozgrywki wróci tryb, tzw. social stealth, który pozwoli naszemu bohaterowi wtopić się w tłum, aby uniknąć wykrycia przez wrogów.

Przy okazji otrzymamy także możliwość zakładania kaptura w momencie, kiedy ze spokojem będziemy chcieli szukać ukrytych znajdziek pod czujnym okiem przeciwników. To jeszcze nie koniec nowości! W Assassin’s Creed Valhalla po raz pierwszy nasz bohater będzie mógł udawać… martwego. Wystarczy, że odblokujemy odpowiednią umiejętność. Do tego twórcy zdradzili również, jakie imię będzie nosił kruk, czyli towarzysz naszego protagonisty – Sýnin.

Assassin’s Creed Valhala zadebiutuje pod koniec 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One, oraz na next-genach: PlayStation 5 i Xboxie Series X. W produkcję będzie można zagrać także poprzez Google Stadia.

Reklama