Reklama

10 sekretów twojego telefonu z Androidem, o których nie masz pojęcia

Ukryte opcje telefonu z Androidem są dla większości użytkowników nieznane. A szkoda, bo wiele z nich jest niezwykle pomocne!

1. Skaner dokumentów

Aparat to wspaniały dodatek do telefonu i większość z was nie wyobraża sobie, aby go nie posiadał. Warto zainstalować na telefonie aplikację, która umożliwi wam skanowanie dokumentów. Aplikacja odpowiednio przerobi zdjęcie, aby nie pozostawiało wątpliwości, że jest to skan. Jedną z takich aplikacji jest Tiny Scanner.

Reklama

2. Telefon jako przenośny ruter

Smartfony od dawna mają połączenie z internetem, ale wiedzieliście, że można z nich zrobić router? To świetne rozwiązanie, gdy akurat wasz dostawca ma problemy, a wy musicie wykonać jakąś pilną pracę. Wystarczy, że rozwiniecie pasek ustawień i klikniecie na hotspocie.

3. Ciemne tło zwiększa wytrzymałość baterii

Jeśli wybierzesz czarne lub proste ciemne tło, to telefon automatycznie wyłączy podświetlanie kolorowych pikseli. Szybko zauważysz, że bateria urządzenia dłużej wytrzymuje. Warto także rezygnować z wszelkich animowanych tapet bądź motywów. Potrafią one „pożerać” naprawdę sporo energii!

Ukryte opcje telefonu z Androidem

4. Ukryte gry na Androidzie

Począwszy od Androida 2.3 Gingerbread, Google umieszcza mały oraz tajny prezent dla użytkowników na wszystkich swoich urządzeniach. Jednak znalezienie go może okazać się dość trudne. Najpierw przejdź do Ustawień i wybierz Informacje o telefonie lub Informacje o tablecie. Szybko stuknij kilkakrotnie wersję Android. To co ujrzycie różni się w zależności od waszego systemu. Przekonajcie się sami!

Reklama

5. Wsparcie dla osób ze słabym wzrokiem

Osoby o słabym wzroku często nie mają pojęcia, jak bardzo ta funkcja może im pomóc. Wystarczy przejść do Ustawienia -> Dostępność -> Gesty powiększenia. Następnie możesz powiększyć dowolną część wyświetlacza, dotykając go.

6. Telefon przeczyta ci wiadomości na głos

Jeśli nie lubisz czytać wiadomości, albo masz problemy ze wzrokiem, to warto rozważyć przydatną opcję czytania wiadomości na Androidzie. Dzięki syntetyzatorowi mowy oprogramowanie przeczyta otrzymane wiadomości tekstowe. Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia > Język i wprowadzanie tekstu > Zamiana tekstu na mowę.

7. Namierzanie skradzionego urządzenia

Google dba o to, aby wasze telefony nie znalazły się w niepowołanych rękach. Dlatego stworzył specjalny system namierzania za pośrednictwem strony. Możecie aktywować sygnał dźwiękowy czy wyczyścić swój telefon do zera, aby wasze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Wystarczy, że wejdziecie tutaj i skonfigurujecie odpowiednie opcje.

8. Tele-poziomica

Każdy smartfon ma teraz akcelerometr i czujnik żyroskopowy. Oba pozwalają określić pozycję urządzenia w przestrzeni, także w poziomie lub w pionie. Pobierz przykładowo aplikacje Bubble Level na Androida, a twój telefon może zastąpić małą poziomicę. Z pewnością sprawdzi się w przypadku pomniejszych konstrukcji bądź remontów. Jednak przy ambitniejszych pracach lepiej używać profesjonalnych narzędzi.

Reklama
Ukryte opcje telefonu z Androidem

9. Android radzi sobie z myszką i klawiaturą

Wiedzieliście, że Android obsługuje myszy i klawiatury? Może to być bardzo przydatne, jeśli ekran jest uszkodzony lub po prostu trzeba wpisać dużo tekstu. Wszystko, czego potrzebujesz, aby podłączyć klawiaturę lub mysz do telefonu z Androidem, to kabel USB z odpowiednią przejściówką. Kosztują one kilka lub kilkanaście złotych i można je znaleźć bez problemu w większości sklepów z elektroniką.

10. Tryb gościa

Niejednokrotnie w momencie nabycia nowego telefonu, twoi znajomi koniecznie muszą go zobaczyć. Wiedzieliście, że w takim przypadku można odpalić odpowiednią opcję? Dzięki temu ukryjecie swoje zdjęcia, kontakty oraz historię przeglądarki. Przesuń dwoma palcami w dół od góry i dotknij ikony użytkownika Powinna ona się znajdować u góry bądź dołu ekranu. Pojawi się ikona Dodaj gościa i będziesz mógł wybrać, jakie czynności będzie mogła podjąć osoba obsługująca Twój smartfon.

Ukryte opcje telefonu z Androidem

Znacie jeszcze jakieś ukryte opcje telefonu z Androidem?

Reklama