×

Zaginiona dziewczyna użyła konsoli PlayStation 4, aby wydostać się z niewoli

Jak widać konsola od Sony potrafi uratować życie! Pewna licealistka Uciekła przy pomocy PlayStation 4 z niewoli swojego porywacza.

Uciekła przy pomocy PlayStation 4

Licealistka z Japonii została uprowadzona przez 44-letniego mężczyznę. Okazał się że był on przyjacielem korespondencyjnym, którego poznała przez internet. Dziewczyna zdołała uciec używając konsoli do gier wideo i zachowując zimną krew. Po przetrzymywaniu w niewoli przez prawie cały miesiąc bezimienna dziewczyna była w stanie użyć PlayStation 4. Dzięki temu powiadomiła władze o swojej lokalizacji i uciec.

Jak donosi NHK News dziewczyna podróżowało z Saitamy do Tokio na początku tego lata. Wszystko po to, aby spotkać się z mężczyzną, którego poznała w mediach społecznościowych. Gdy para dotarła do domu mężczyzny w Jokohamie, rzekomo skonfiskował jej telefon i przywiązał ją do rury w piwnicy. Podczas gdy jej rodzice natychmiast zgłosili władzom zaginięcie córki, służby nie były wstanie jej odnaleźć.

Komunikacja z użyciem konsoli

Nie jest jasne, czy dziewczyna była w stanie używać poleceń głosowych do wysyłania tych wiadomości, czy też jej porywacz zaczął jej ufać na tyle, że zostawił ją wolną, dając jej szansę na użycie kontrolera. Tak czy inaczej jej niesamowity plan się opłacił.

Uciekła przy pomocy PlayStation 4

Policji udało się dokończyć sprawę zaginięcia dzięki wymianie kolejnych wiadomości z dziewczyną. Niedługo potem udało im się zlokalizować mieszkanie, w którym była przetrzymywana i ją uratować. Na szczęście policja Saitamy potwierdziła, że dziewczyna nie odniosła żadnych obrażeń.

Przerażająca przygoda skończyła się dobrze, dzięki możliwościom konsoli od Sony. Plan był iście szalony jak i genialny.

Źródła: www3.nhk.or.jp