TVP unowocześnia prognozę pogody. Skorzysta z Unreal Engine

TVP unowocześnia prognozę pogody z użyciem silnika Unreal Engine 4. Jeszcze w tym tygodniu zobaczymy wirtualne studio dzięki wykorzystaniu znanej z gier wideo technologii.

TVP unowocześnia prognozę pogody

TVP unowocześnia prognozę pogody jak donosi serwis Wirtualne Media. Telewizja Polska szykuje się do dużego technologicznego kroku. Dzięki współpracy ze studiem Platige Image, TVP zacznie nadawać prognozy pogody z wirtualnego studia z wykorzystaniem silnika Unreal Engine.

TVP unowocześnia prognozę pogody

Te technologię wykorzystuje się w grach wideo i służy do tworzenia szczegółowych wirtualnych światów, pełnych odtworzonych realistycznie detali. Jak komentuje Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej:

Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultra realistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą, w tej skali wykorzystującym tę technologię.

Aktualnie trwają przygotowania do uruchomienia emisji odświeżonych prognoz pogody. Jednak zgodnie z obietnicą, nową odsłonę będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym tygodniu.

Platige Image

Polskie studio Platige Image zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej, a także efektów specjalnych w filmach i reklamach. Wiele osób może kojarzyć stamtąd Tomka Bagińskiego i jego animację Katedra, która została nominowana do Oscara.

TVP nie będzie pierwszą współpraca Platige Image z telewizją. Ich dziełem jest także scenografia studia Polsat Sport. Także Wiadomości w TVP1 od zeszłego roku korzystają z technologii wirtualnego okna i elementów rozszerzonej rzeczywistości.

Co sądzicie o nowym wyglądzie studia?