×

10 fajnych trików w przeglądarce Google. Aż szkoda ich nie znać!

Triki w przeglądarce Google towarzyszą nam od wielu lat. Niewiele osób jednak je zna! Poznaj te najciekawsze i najzabawniejsze.

Triki w przeglądarce Google

Okazuje się, że triki w przeglądarce Google kryją za sobą liczne nawiązania do popkultury czy pracy informatyka. Twórcy słynnej przeglądarki uwielbiają luźne podejście i ukryli w niej kilka zabawnych i ciekawych opcji. Walka z nieustającą falą pikseli, granie w klasyczną grę od Atari bądź przekrzywianie całej strony. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zbiór tych najciekawszych „smaczków”.

1. Zerg Rush

Po wpisaniu hasła „Zerg Rush” nasze wyniki zostaną pożarte przez piksele. Możemy starać się je obronić, ale nieustanna fala zergów i tak pożre nasze wyszukiwanie. Jest to easter egg (jajko wielkanocne) nawiązujące do kultowej gry StarCraft z 1998 roku. Nie należy jednak wpisywać hasła po prostu w Google. Należy wejść na google.pl, wpisać „Zerg Rush”, ale nacisnąć przycisk „szczęśliwy traf”, a nie zwykły przycisk „Szukaj w Google”. Dla osób mniej cierpliwych przygotowaliśmy bezpośredni odnośnik. Ruszajcie do obrony waszej przeglądarki!

2. Atari Breakout

Prosta gra, która umożliwia odbijanie piłeczki. Atari Breakout z lat 90. to jedna z najbardziej znanych i klasycznych produkcji. Przejdź do obrazów Google i wpisz „Atari Breakout”. Obrazy zostaną przekształcone w bloki, w których możesz zagrać w kultową grę. Tutaj także mamy dla was odpowiedni link.

Triki w przeglądarce Google

3. Wyszukaj słowo „anagram”

Kolejny z żarcików deweloperów pracujących przy Google. Podczas wyszukiwania słowa „Anagram” Google pyta, czy miałeś na myśli „Nag A Ram”. To nic innego jak wymyślone słowo. W sumie jest to anagram słowa „Anagram”. Cóż można to skomentować w jeden sposób:

https://giphy.com/gifs/stress-i-need-a-drink-brain-explode-2rqEdFfkMzXmo

4. Google Gravity

Wiedzieliście, że można „zepsuć” Google i wystawić je na działanie grawitacji? Zobaczcie zresztą sami. To eksperyment w Chrome wykonany przez Hi-Res. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że sztuczka grawitacyjna jest w rzeczywistości interaktywną wyszukiwarką Google.

Triki w przeglądarce Google

5. Ciągła pętla

Żarcik programistów Google dla innych programistów. Wyszukaj „rekurencję” w Google, a utkniesz w nieskończonej pętli, podobnie jak rekurencja. Rekurencja oznacza powtarzanie. Google pokaże „czy chodziło Ci o rekurencję?” za każdym razem szukając rekurencji. Ponownie, jest to fajny akt Google dla wszystkich maniaków, którzy w pierwszej kolejności rozumieją rekurencję.

6. Skrzywiona przeglądarka

Askew to kolejna z zabawnych wyszukiwań w Google. Przejdź do paska wyszukiwania Google i napisz „Askew”, aby zobaczyć, jak twoja strona lekko się przechyla. Nie wydaje się tak intrygujący jak inne śmieszne sztuczki Google, ale miło jest widzieć, że największa wyszukiwarka przechyla się nieco na pulpicie.

7. Google robi beczkę

Jedną z najpopularniejszych zabawnych sztuczek Google jest po prostu proszenie przeglądarki o wykonanie beczki. Przejdź do Google i wpisz „do a barrel roll” w polu wyszukiwania i zobacz pięknego fikołka! Strona zostanie obrócona dwukrotnie, a następnie wróci do pierwotnej pozycji. 

8. Zapytaj się Google „ile to”

Google uwielbia nam pomagać i odpowiadać na głębokie pytania filozoficzne np. z matematyki. Możemy wpisać bezpośrednio np. „10 centymetrów ile to metrów”. Przeglądarka swej dobroci odciąży nasze szare komórki i samodzielnie odpowie nam jak zapisać takową wartość.

Triki w przeglądarce Google

9. Masz dylemat? Rzuć monetą!

Pewne decyzje są trudne i można pozostawić je losowi. Popularną metodą znaną od setek lat, jest rzut monetą. Dzisiaj jednak coraz rzadziej posiadamy gotówkę, a korzystamy z plastikowych kart. Wujek Google nie pozostał obojętny na taki obrót spraw i przygotował dla nas odpowiedni symulator. Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwania „Flip a Coin„, aby móc przerzucić wirtualną monetę. Idealnie się sprawdza w trakcie decyzji o jeszcze jednej rozgrywce w naszej ulubionej grze bądź rozważania na temat życia.

Triki w przeglądarce Google

10. Zbiór dzieł sztuki z całego świata

Google uwielbia wspierać możliwości obcowania z kulturą. Dlatego powstało  Google Art. Project. Zawiera on zdjęcia obrazów, posągów czy innych dzieł sztuki z całego świata. Galeria zawiera zdjęcia w wysokiej jakości z ponad 600 galerii sztuki z całego świata. Po co kupować bilet, skoro można zaparzyć sobie herbatę i obcować z pięknem wykonanym ręką człowieka?

Bonus: Thanos

Bardzo fajnym easter eggiem nawiązującym do filmu Avengers: Koniec gry, który niestety już zniknął, był sam Thanos. W momencie wpisania imienia szalonego tytana w przeglądarce, obok jego krótkiej biografii, można było zobaczyć rękawicę. Po kliknięciu w nią usuwało nam połowę wyników przeglądarki. Jak widać moc kamieni nieskończoności jest tak potężna, że nawet Google nie było wstanie się jej oprzeć!

Znaliście triki w przeglądarce Google czy dla was to całkowicie „czarna magia”?

Fotografie: Google, www.reddit.com

Może Cię zainteresować