×

Elon Musk i SpaceX zapowiada, że testy Starlinka ruszą jeszcze w tym roku

Testy Starlinka mają zostać podjęte jeszcze w tym roku. Marzeniem założyciela Tesli jest tani i szeroko dostępny internet dla wszystkich.

Testy Starlinka ruszą niedługo

22 kwietnia miał miejsce Start misji Starlink 7. Rakieta Falcon 9 dostarczyła kolejne 60 sztucznych satelit firmy SpaceX, których zadaniem jest zbudowanie globalnej sieci internetowej. Marzeniem Elona Muska jest zapewnienie szybkiego i powszechnie dostępnego internetu dla wszystkich. Na orbicie okołoziemskiej ma się znaleźć ponad 12000 urządzeń, które mają zapewnić wszystkim ludziom na Ziemi dostęp do internetu. W tym momencie na orbicie znajduje się 420 satelitów od SpaceX. Kolejna misja, która ma dostarczyć następne urządzenia zaplanowana jest na maj tego roku.

Testy Starlinka
Instagram

Ostatnio udzielił on odpowiedzi jednej z użytkowniczek Twittera. Okazuje się, że pierwsze testy Starlinka mają rozpocząć się jeszcze w 2020 roku! Zamknięte beta testy mają ruszyć za około 3 miesiące. Skorzystają na tym zapewne głównie pracownicy SpaceX oraz ich najbliżsi. Globalne testy mają wystartować za około 6 miesięcy i będą dotyczyć krajów o wysokiej rozpiętości geograficznej. Musk potwierdził także, że do tej grupy należą niektóre kraje europejskie np. Niemcy.

Co sądzicie o ambitnych planach Elona Muska?

Może Cię zainteresować