×

Tesla oficjalnie dostępna w Polsce. Za sam autopilot zapłacimy 40 tys. złotych

Tesla w Polsce nie była oficjalnie dostępna, a samochody dostać można było tylko z pomocą pośredników. Jednakże uległo to zmianie.

Tesla oficjalnie dostępna w Polsce

Zapewne wielu fanów samochodów nie mogło się tego doczekać — Tesla oficjalnie dostępna w Polsce. Jednakże nie jest to epicki start, a bardziej małe kroczki w kierunku sprawdzenia polskiego rynku. W Warszawie rok temu ruszył oficjalny serwis samochodów Tesli. Wcześniej najbliższy serwis był dostępny w Berlinie.

Internauci śmieją się z obecnej „siedziby” firmy w Polsce. To nic innego jak przyczepa z logotypem producenta. Jednakże Tesla zaznacza, że obecnie „szuka miejsca na stałą siedzibę w Polsce”. Jeśli bylibyście zainteresowani nabyciem bezpośrednio w „salonie” to znajdziecie go na ul. Franciszka Klimczaka 1 w Warszawie. Ewentualnie zajrzyjcie na stronę producenta.

Tesla oficjalnie dostępna w Polsce

3 modele do wyboru

Obecnie amerykański producent samochodów elektrycznych udostępnił 3 modele na terenie naszego kraju. Zaznaczył także, że wszelkie zamówienia złożone obecnie (tzn. w czasie wakacji) będą realizowane dopiero w listopadzie. Konfiguracja oraz cena poszczególnych pojazdów znacząco różnią się od siebie:

  • Model 3 (dostępny w cenie od 195,490 do 260,490 złotych)
  • Wersja S ( od 360,490 do 435,490 złotych)
  • Wersja X (od 385, 490 do 460, 490 złotych)
Tesla oficjalnie dostępna w Polsce

Oprócz wyboru wersji pomiędzy standardową a ulepszoną, nabywca może także dobrać wnętrze czy zestaw kół. Sam autopilot kosztuje bagatela prawie 40 tys. złotych. Ceny poszczególnych dodatków także oscylują w dość wysokich kwotach. Jednak to nie powinno dziwić w przypadku Tesli.

Jak myślicie Polska będzie dobrym rynkiem zbytu dla samochodów elektrycznych?

Źródła: e.autokult.pl, businessinsider.com.pl, wysokienapiecie.pl, www.gry-online.pl, elektrowoz.pl

Może Cię zainteresować