Reklama

Tesla Cybertruck w terenie. Pompa cieplna i możliwość unoszenia się na wodzie

Tesla Cybertruck w terenie ma sobie radzić bez problemu. Zapewnia o tym sam Elon Musk odpowiadając na liczne pytania użytkowników.

Ciepłe przyjęcie

Tesla Cybertruck w terenie ma się poruszać niezwykle sprawnie, o czym zapewnia szef Tesli. Pojazd spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem, gdy oficjalnie potwierdzono pracę nad projektem. Ujawnienie ciężarówki miało miejsce w 21 listopada 2019 i zdjęcia pojazdu błyskawicznie się na pierwszych stronach gazet. Zainteresowanie jest ogromne, a potencjalni nabywcy mogą zamówić samochód za depozyt w wysokości 100 USD. Według danych firmy Tesla w lutym 2020 posiadali oni aż 535 tysięcy rezerwacji samochodu. Według wstępnych informacji pojazd ma możliwość przewożenia 1,7 tony ładunku oraz rozpędza się w ciągu 2,9 sekundy rozpędza się do 60 km/h. W najwyższej konfiguracji samochód napędzany przez silniki elektryczne może przejechać 800 km.

Reklama
Tesla Cybertruck w terenie
Twitter

Tesla Cybertruck w terenie

Potencjalni nabywcy są zachwyceni futurystycznym wyglądem pojazdu i zalewają masą pytań Elona Muska, który głównie odpisuję im na Twitterze. Ostatnio padło wiele pytań odnośnie możliwości terenowych pojazdu. Cybertruck jest wyposażony w pneumatyczne zawieszenie i poradzi sobie na bezdrożach. Jeden użytkowników zapytał czy pojazd może pokonywać zbiorniki wodne i założyciel Tesli potwierdził iż woda mu nie straszna, ale stwierdził także że samochód jest wstanie unosić się przez chwilę na wodzie:

W pojeździe znalazło się także miejsce dla pompy ciepła, która ma być najnowocześniejszym urządzeniem w swojej kategorii. Pozwala ona na ogrzewanie oraz chłodzenie kabiny pasażerów, ale także ułatwia funkcjonowanie pojazdu w niskich temperaturach. Musk nie ukrywa, że inżynierowie stale ulepszają projekt i ostatnio „odchudzili go” zmniejszając jego bryłę o kilka procent. Zapewnia jednak, że wszystkie obietnice zostaną spełnione, a Cybertruck będzie najnowocześniejszym pojazdem jaki do tej pory trafił do produkcji cywilnej.

Produkcja najdroższego modelu ma ruszyć dopiero pod koniec 2022 roku. Najtańsza konfiguracja Tesla Cybertruck ma kosztować ok. 155 tys. złotych, a najdroższa ok. 270 tys. złotych.

Reklama