Reklama

Czy telefon komórkowy podczas burzy stanowi jakiekolwiek zagrożenie?

Zapewne po ostatnich wydarzeniach, wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką rolę odgrywa telefon komórkowy podczas burzy. Zgodnie z jednogłośną opinią ekspertów jest to twoje najmniejsze zmartwienie.

Reklama

Wyładowania atmosferyczne

Ten rok był niezwykle obfity w burze. Wiele prognoz pokazuje, że temperatury a tym samym intensywność wyładowań atmosferycznych będzie wzrastać w ciągu najbliższych stuleci.

Pozostaje pytanie, jaka część tego trendu jest naturalna, gdyż naukowcy nie do końca wiedzą, jaka jest rola Słońca, a jak bardzo naszą sytuację pogarsza emisja gazów cieplarnianych i ogólna ingerencja człowieka.

Telefon komórkowy podczas burzy

Skoro kwestie rosnących na intensywności wyładowań atmosferycznych zostały wyjaśnione, przejdźmy do telefonu komórkowego. Wiele osób przebywających na zewnątrz natychmiast wyłącza telefon, gdy tylko zbliża się burza.

Reklama

Osoby rozmawiające przez telefon na zewnątrz w czasie burzy są tak samo narażone jak te, które mają urządzenia wyłączone lub w ogóle ich nie posiadają. Jaką więc rolę odgrywa telefon komórkowy podczas burzy? Żadną.

Werdykt

Włączone urządzenie podczas burzy nie zwiększa ryzyka, że zostaniemy rażeni piorunem. Ogólnie rzecz biorąc, przebywanie na zewnątrz w czasie burzy, z telefonem czy też bez, nie jest najrozsądniejszą rzeczą.

Telefony rzeczywiście mogą wytwarzać promieniowanie elektromagnetyczne, które doprowadzi do jonizacji powietrza. Jednak obecne smartfony są wyposażone w anteny o minimalnej mocy, więc nie przyciągną piorunów, jak wyobraża sobie to wiele osób.

Reklama
Tagi: