×

TCL X915 to telewizor 8K, który ma wnosić obraz na nowy poziom

TCL X915 to telewizor z górnej półki, który został naszpikowany najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Idealnie sprawdzi się dla graczy oraz kinomanów.

Telewizor TCL X915

Telewizor ma przekątną 75 cali. TCL potwierdziło trzy połączenia dla HDMI 2.1, obsługujące 8K przy 60 fps, aby prawdopodobnie wykorzystano pełną przepustowość. Na pokładzie są również takie rozwiązania jak eARC, ALLM i VRR.  Maksymalną jasnością HDR producent określił na 1000 cd/m², co stanowi wysoką wartość. Urządzenie obsługuje trzy najpopularniejsze jego formaty czyli HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision. Osoby, które planują zakupić TCL X915 pod najnowsze konsole nie muszą się obawiać. Sprzęt bez problemu poradzi sobie z 4K przy 120 FPS. Dodatkowo gracze otrzymają specjalny tryb wyświetlania obrazu tzw. Variable Refresh Rate, który ograniczy problemami z płynnością obrazu.

TCL X915

Pierwszy telewizor od TCL w rozdzielczości 8K

Najnowszy produkt wpisuje się w telewizory typu QLED. Oznacza to, że posiada on pełne podświetlenie strefowe nazywane w skrócie FALD (Full Array Local Dimming). Ta technologia powoduje, że otrzymujemy głębszy kontrast, co sprawia, że obraz jest żywszy, a ciemne kolory wyglądają dużo lepiej. Ogranicza to także rozmywanie się światła (tzw. efekt „halo”). Model X915 posiada także zintegrowany soundbar obsługujący dźwięk obiektowy Dolby Atmos (efekty wysokościowe i boczne). Jednakże nie posiada on głośników skierowanych ku górze, więc do pełnego efektu Atmos potrzebny będzie osobny sprzęt.

Oczekuje się, że TCL X915 będzie dostępny na rynku w ciągu najbliższych kilku tygodni. Cena dla Europy wynosi 4000 euro, co oznacza, że w Polsce zapłacimy w granicach 18 tys. złotych.

Może Cię zainteresować