×

Samsung inwestuje w… okna. Mają wspomagać zdrowy tryb życia

SunnyFive to startup finansowany przez Samsunga. Jego celem jest stworzenie specjalnych okien, które mają zapewniać światło słoneczne.

SunnyFive czyli inteligentne okna dla twojego domu

Okno SunnyFive to ciekawy projekt, który zrodził się w inkubatora Samsung C-Lab. Obecnie potwierdzono, że obejmuje on ok. 45 startupów. Nowoczesne okno wyglądem przypomina lampy używane do terapii światłem sprzedawanych osobom cierpiącym na sezonowe zaburzenia afektywne (SAD). Zapewnia pełne spektrum naturalnego światła i można go zaprogramować tak, aby naśladował efekty świetlne prawdziwego okna. Ma być ono alternatywą dla pomieszczeń z brakiem dostępu do naturalnego światła oraz dla osób mieszkających w blokach.

SunnyFive

Kąt światła będzie się zmieniał w ciągu dnia i obejmuje różne „scenariusze słoneczne” – czyli wschód, świt, zmierzch i zachód słońca. Aplikacja towarzysząca pozwala użytkownikom regulować temperaturę i jasność kolorów, a także ustawić budzik. Według Samsunga produkt „pomaga użytkownikom syntetyzować witaminę D, gdy przebywają w pomieszczeniach lub w słabo oświetlonych miejscach, nie martwiąc się o starzenie się skóry lub oparzenia słoneczne”. Urządzenie zintegruje się także bezproblemowo z ekosystemem inteligentnego domu firmy SmartThings.

Niestety nie ma zbyt wielu informacji na temat okna SunnyFive. Nie ma ceny, żadnych dat dostępności ani strony internetowej z dalszymi szczegółami. Jest tylko ogłoszenie Samsunga, że ​​grupa otrzymała wsparcie od firmy i prawdopodobnie rozpocznie się wkrótce jako niezależny startup.

Czy bylibyście zainteresowani zainstalowaniem takich urządzeń w swoim domu?

Źródła: gadzetomania.pl, www.inceptivemind.com, www.theverge.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować