×

Student buduje własny batmobil. Pojazd już jeździ i wiernie odwzorowuje pierwowzór

Jedni marzą o superbohaterskich samochodach, inni je budują. Student buduje batmobil przy wsparciu swoich znajomych. Zostało mu jeszcze trochę pracy.

Od marzeń po realizację

Batman mógł patrolować Gotham, wykorzystując wiele różnych pojazdów. Na ekranie zobaczyliśmy zmodyfikowanego Forda Lincolna Futura Adama Westa z 1955 roku czy napędzany turbiną samochód Michaela Keatona. Dla większości ludzi zdobycie jednego z kultowych supersamochodów Batmana na zawsze pozostanie marzeniem. Jednak dla jednego ucznia z Hanoi jest to po prostu rzeczywistość — on zbudował funkcjonalny batmobil.

Nguyen Dac Chung to 23-latek z Hanoi (Wietnam), który ma obsesję na punkcie pojazdu Człowieka Nietoperza. Zainspirował się samochodem, który zobaczymy w filmie Mroczny Rycerz Christophera Nolana z 2008 roku. Jak powiedział w rozmowie z Vice:

Byłem pod wielkim wrażeniem tego samochodu i zakochałem się w nim, gdy pojawił się w filmie po raz pierwszy.

Student buduje batmobil

Student buduje batmobil

Zbudowana przez niego replika ma 3,6 m długości, 2,6 m szerokości i 1,5 m wysokości. Pojazd może poruszać się po drodze z maksymalną prędkością 100 kilometrów na godzinę i wygodnie mieści dwie osoby. A co ważniejsze, wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru z filmu. Nawet drzwi otwierają się w charakterystyczny sposób. Całość napędza silnik o pojemności 400 centymetrów sześciennych z czterema cylindrami.

Student buduje batmobil

Jak mówi jego właściciel:

W sumie nad tym samochodem pracowało sześć osób. Na pomysł skonstruowania tego samochodu wpadłem jako student pierwszego roku. Samochód ma odważny wygląd i przyciąga wzrok dzięki całkowicie czarnej karoserii.

Zbudowanie ramy wymagało zaprojektowania repliki 3D na podstawie koncepcję filmu. Szczerze mówiąc, wszystkie etapy były wymagające, choć najtrudniejsze było zebranie części. Rama i nadwozie znalazłem w Wietnamie, ale musiałem importować opony i niektóre części.

Do tej pory Nguyen wydał na samochód ponad 21 600 dolarów. Jednakże to nie koniec wydatków, albowiem pozostaje wiele do zrobienia w kwestii wnętrza oraz oświetlenia.

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować