×

Nie masz ekspresu? Żaden problem! Z tym sprzętem parzoną kawę zrobisz w ciągu 30 sekund

SteepShot to ciekawy gadżet dla wszystkich fanów kawy. W ciągu pół minuty możecie się cieszyć swoją ulubioną, parzoną kawą dzięki temu prostemu urządzeniu!

SteepShot czyli błyskawiczne parzenie kawy

Wygląd SteepShot nie jest porażający i przypomina zwykły kubek termiczny. Jednakże z jego pomocą można stworzyć w ciągu 30 sekund dobrą, parzoną kawę. Najważniejsze z czego korzysta ów wynalazek to… grawitacja. Wsypujemy do niego kawę, zalewamy wodą, odwracamy i otwieramy zawór. Tyle! Kawa gotowa, nic tylko rozkoszować się naparem.

https://www.instagram.com/p/CCEv1roh6Uo/

Wszystko zaczęło się na Kickstarterze dwa lata temu, gdzie pomysłodawcy przedstawili swój pomysł, a ten został sfinansowany przez grono zainteresowanych. Ari Halonen, wynalazca tego ciekawego urządzenia w rozmowie z Daily Coffee News opowiedział o swoim pomyśle:

SteepShot to tylko prosty pomysł, który można dodać do niezliczonych możliwości zaparzania, które już istnieją. W pewnym sensie można powiedzieć, że jest wyjątkowy, ponieważ żadne inne urządzenie nie wykorzystuje w ten sposób ciśnienia do zaparzania i ekstrakcji w tak krótkim czasie. Jednakże nie jest to rewolucyjne urządzenie. Jest to proste, szybkie i wygodne oraz sprawia, że ​​dostajemy po prostu dobrą kawę.

https://vimeo.com/261138671

Znawca kawy wspiera innowacyjny pomysł

Sprzęt promuje Tim Wendelboe, a więc jedna z najważniejszych postaci kawowego świata. Zachwala on pomysł urządzenia oraz wskazuje, że kawa z niego jest naprawdę dobra. Wychodzi więc na to, że fani pobudzającego naparu powinni mieć oko na ten wynalazek.

SteepShot

Obecnie trafił on do norweskich partnerów i wkrótce ma trafić na rynek. Ma kosztować w okolicach 73 euro, co na naszą rodzimą walutę oznacza to kwotę 330 złotych. Z kolei dla koneserów trunków polecamy inteligenty dozownik wina, który współpracuje z innymi smart urządzeniami.

W sumie to bardzo przydatny gadżet na wszelkie wyjazdy. Ciekawe czy trafi także do Polski?

Źródła: gadzetomania.pl, www.steepshot.com, www.kickstarter.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować