Star Wars Jedi: Upadły zakon — EA sugeruje kontynuację

Electronic Arts jest bardzo zadowolone z wyników finansowych Star Wars Jedi: Upadły zakon. Do tego stopnia, że firma planuje kolejne części.

Star Wars Jedi: Upadły zakon to niebagatelny sukces

EA niezłe podpadło fanom Gwiezdnych Wojen zamieszaniem związanym z Star Wars: Battlefront II i wprowadzeniem do niego lootboxów. Mimo, że sprawa została załatwiona, niesmak pozostał. Jednak jak widać wyciągnięto konsekwencje z wizerunkowej i finansowej wpadki i skupiono się na produkcji gry skierowanej dla pojedynczego gracza. I okazała się strzałem w dziesiątkę!

Podczas prezentacji przez EA najnowszych wyników finansowych, dyrektor generalny Andrew Wilson poinformował, że w Star Wars Jedi: Upadły zakon zagrało już ponad 10 mln osób. Ostatni raz, gdy firma poprawiała swoje szacunki dotyczące sprzedaży gry myśleli, że do 31 marca 2020 sprzeda się od 6 do 8 milionów sztuk. Teraz już wiemy, że Elektronicy pomylili się o 2 miliony egzemplarzy!

Star Wars Jedi

Kolejne części zapowiedziane?

Przy okazji podania wspomnianej liczby, dyrektor EA dyskretnie zasugerował, że jest to “pierwszy tytuł w zupełnie nowej serii”. Nic więcej w tym temacie nie zostało powiedziane, lecz sytuacja może się zmienić już niedługo. Zwłaszcza, że niedawno firma zapowiedziała EA Play Live 2020, gdzie Elektronicy mają pokazać nadchodzące produkcje. Wydarzenie zaplanowano na 12 czerwca. Możliwe, że właśnie wtedy usłyszymy coś więcej o nowym Jedi.

Star Wars Jedi

Tymczasem studio Respawn Entertainment nadal rozwija swoją produkcję. Niedawno do gry trafiła kolejna (darmowa!) zawartość. Nowa aktualizacja zawiera m.in. zupełnie nowe centrum rozgrywki – Trening Medytacyjny. Jak wytłumaczył deweloper, jest to tryb, do którego dostęp można uzyskać z punktów Medytacyjnych zdobytych w trakcie gry. Dzięki niemu można wziąć udział w Wyzwaniach Bitewnych, w których Cal stawia czoła różnorakim wrogom i bossom.

Star Wars Jedi: Upadły zakon dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One. Kontynuacja (o ile wkrótce zostanie zapowiedziana) pojawi się najpewniej pod koniec 2021 roku. Projekty tego typu zajmują twórcom przeważnie około 2-3 lat.

Czekacie na kontynuację przygód Cala?