×

Gry na PlayStation 4 wciąż są popularne. W ostatnich tygodniach notują świetną sprzedaż

Sprzedaż gier na PlayStation 4 wzrosła w trakcie pandemii i przymusowych okresów pozostawania w domu. Sony może być zadowolone z ostatnich wyników.

Sprzedaż gier na PlayStation 4

Pomimo zbliżającej się premiery PlayStation 5 sprzedaż gier na PlayStation 4 jest wciąż bardzo wysoka. Najwyraźniej przez pandemię ludzie grają na konsolach częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Sony właśnie ogłosiło w swoim najnowszym raporcie za pierwszy kwartał (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku), że pomimo 22-procentowego spadku sprzedaży sprzętu i gier w pakietach, sprzedaż oprogramowania cyfrowego wzrosła o 83 procent rok do roku, przynosząc przychody w wysokości 3,72 miliarda dolarów. Całkowity dochód z PlayStation, wynoszący 5,65 miliarda dolarów, co przekłada się o 36-procentowy wzrost niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Sprzedaż gier na PlayStation 4

Jednocześnie jest to najwyższy w historii PlayStation od kwietnia do czerwca. Na całym świecie sprzedano już ponad 112 milionów konsol PS4, a Sony ma prawie 45 milionów subskrybentów PlayStation Plus. Sony cytuje także sprzedaż The Last of Us Part II, a także określa Ghost of Tsushima jako hit sprzedażowy. Jednakże ta ostatnia gra nie została wydana w zeszłym kwartale, więc nie ma wpływu na te liczby. Firma twierdzi, że rozwiązała „drobne problemy” spowodowane pandemią w swoim łańcuchu dostaw. Według przedstawicieli firmy nic nie stoi na przeszkodzie premierze PlayStation 5 w tym sezonie świątecznym. Sony twierdzi również, że „nie pojawiły się żadne poważne problemy” z tworzeniem gier własnych lub zewnętrznych.

Sprzedaż gier na PlayStation 4

Era tej generacji konsol dobiega końca

W tym roku finansowym Sony spodziewa się dalszego 31-procentowego wzrostu przychodów związanych z grami. Ogromny wpływ na to ma mieć premiera PS5, chociaż zysk operacyjny powinien ulec tylko niewielkiemu wzrostowi. To dlatego, że wydatki Sony znacznie wzrosną wraz z wprowadzeniem nowej konsoli. Firma twierdzi, że wskaźnik kosztów sprzedaży będzie wyższy w przypadku PS5, co jest normalne w przypadku sprzedaży drogiego nowego sprzętu z początkowo niższymi marżami. Sony podobno podniosło swoje cele produkcyjne dla PS5 o 50 procent, chcąc wyprodukować aż 10 milionów konsol do końca roku.

Sprzedaż gier na PlayStation 4

Jednakże konsola PlayStation 4 wciąż się sprzedaje, choć widać sporą tendencję spadkową. Do sprzedaży trafiło 1,9 mln egzemplarzy konsoli PlayStation 4 we wspomnianym okresie rozliczeniowym. Jednakże jest to liczba mniejsza o aż o 1,3 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Większość graczy woli obecnie poczekać na nową konsolę, która będzie miała kompatybilność wsteczną. Oznacza to, że gry zakupione na PS4 będą działać na PS5. To także tłumaczy wysoki wzrost sprzedażowy tytułów na obecną generację konsoli od Sony.

A wy planujecie kupić PlayStation 5?

Źródła: www.theverge.com, www.sony.net, www.gry-online.pl, www.gry-online.pl, twitter.com, pl.ign.com

Może Cię zainteresować