×

SpaceX testuje nowy silnik Raptor. To prawdziwy król wśród napędów rakietowych

SpaceX testuje silnik Raptor, które będą podstawowym napędem dla rakiet firmy Muska. Ich moc jest doprawdy godna podziwu!

SpaceX testuje silnik Raptor

Film SpaceX zaprezentował 15-sekundowy test silnika Raptor Vacuum wyrzucającego strumień palącego się gazu. Raptor Vacuum to odmiana rodziny silników Raptor firmy przeznaczonych do użytku w kosmosie. Silnik pewnego dnia będzie obsługiwał proponowaną przez SpaceX flotę statków kosmicznych zaprojektowanych do przewożenia ludzi na Marsa.

Starship od Tesli ma posiadać tylko sześć silników Raptor, z których połowa zopotymalizowana będzie pod kątem próżni. Jednakże wersja Super Heavy, zaplanowana jako najpotężniejsza rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano, zaopatrzona będzie w 28 silników tych silników. Każdy Raptor generuje potężny ciąg 200 ton, a moc ma wynosić 380 sekund impulsu właściwego.

https://twitter.com/SpaceX/status/1309317126130339845

Ogrom silnika

Silnik próżniowy ma podobną konstrukcję do poprzedniej wersji Raptora, ale ma znacznie większą część nosową. To pozwala konstrukcji na lepsze działanie w próżni przestrzeni. SpaceX udostępniło również zdjęcie silnika obok kobiety w zakładzie firmy w Hawthorne w Kalifornii, pokazując, jak duży jest silnik. I to naprawdę robi wrażenie!

SpaceX testuje silnik Raptor
Źródła: www.express.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować