Reklama

Ścieżkę dźwiękową do Assassin’s Creed Valhalla będzie współtworzył twórca muzyki do serialu Wikingowie

Ubisoft nie ustaje w promowaniu swojego nowego produktu, albowiem soundtrack do Assassin’s Creed Valhalla nie komponuje byle kto. Firma zdradziła szczegóły dotyczące ścieżki dźwiękowej.

Soundtrack do Assassin’s Creed Valhalla

Soundtrack do Assassin’s Creed Valhalla niezbyt długo pozostał tajemnicą. Pierwsze informacje o nim pojawiły się w niemieckim sklepie Ubisoft. Wczoraj dzięki tej witrynie gracze poznali zawartość przepustki sezonowej. Natomiast co bardziej spostrzegawczy fani doszukali się nie lada ciekawostki odnośnie soundtracku. Okazuje się bowiem, że w edycji kolekcjonerskiej znajdzie się (obok m.in. imponującej figurki):

Reklama

Wybrana ścieżka dźwiękowa gry z muzyką wybitnych kompozytorów Jespera Kyda, Sary Schachner i Einara Selvika.

Soundtrack do Assassin’s Creed Valhalla

Kim są kompozytorzy?

Najciekawszym z wymienionych nazwisk pozostaje Einara Selvika, który jest liderem grupy Wardruna, norweskiego folkowego zespołu. To właśnie oni stworzyli muzykę do kilku sezonów Wikingów. Co ciekawe, sam muzyk wystąpił w serialu w pomniejszej roli.

Kolejne cenione nazwisko to Jesper Kyd. To właśnie jego powinni doskonale znać fani Assassin’s Creed. Jest autorem m.in. utworu Ezio’s Family, który dziś jest motywem przewodnim serii i przewija się w niemal wszystkich odsłonach.

Natomiast najmniej znana jest Sarah Schachner, chociaż efekty jej pracy można było usłyszeć w Assassin’s Creed: Unity i Origins, a także Anthemie czy w ostatnim Modern WarfareAssassin’s Creed Valhalla zadebiutuje pod koniec roku na PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksie Series X, a także w Google Stadia i PC. O samej grze dowiedzieliśmy się już całkiem sporo.

Reklama

O warstwę muzyczną do Assassin’s Creed Valhalla nie mamy więc co się martwić – jest ona w bardzo dobrych rękach.

Reklama