×

Nowy soundbar LG GX idealnie współgra z telewizorami LG OLED z serii Gallery

Wprowadzany do sprzedaży najnowszy soundbar LG GX charakteryzuje się doskonałym, przestrzennym dźwiękiem, wygodą użytkowania, a także wyrafinowaną estetyką.

Nowy soundbar LG GX

Soundbar GX doskonałe pasuje do atrakcyjnych wizualnie telewizorów LG OLED z serii Gallery. Urządzenie można zamontować na ścianie bezpośrednio pod telewizorem lub też na umieszczenie na stabilnej stalowej podstawce dołączonej do zestawu. Soundbar ma wymiary urządzenia to 15 cm × 144,6 cm × 3,25 cm. Dzięki temu idealnie pasuje do 65-calowego telewizora LG z serii GX Gallery. U podstaw wzornictwa serii Gallery firmy LG leży filozofia kompletnego systemu kina domowego, który harmonijnie wpisuje się w każdą przestrzeń. Projektanci LG określają tę koncepcję mianem „dodawania wartości przestrzennej”.

soundbar LG GX

Soundbar LG GX zapewnia doskonale przestrzenny dźwięk dzięki zastosowaniu technologii Dolby Atmos i DTX:S. Urządzenie jest również kompatybilne z Dolby Vision za pośrednictwem złącza przelotowego 4K. Zapewnia to wysoką jakość obrazu i dźwięku. Znajdujący się w zestawie subwoofer łączy się z soundbarem bezprzewodowo, aby odtwarzać niskie tony z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Można także do tego dodać bezprzewodowego zestawu tylnych głośników firmy LG (model SPK8, sprzedawany oddzielnie).

Dźwięk o wysokiej szczegółowości potwierdzony certyfikatem

Soundbar zapewnia także większą wygodę użytkowania i łatwe w obsłudze możliwości podłączenia. Dzięki wyższej przepustowości kanał eARC obsługuje ogromną liczbę formatów audio w wysokiej rozdzielczości. Bez problemu radzi sobie z Dolby True HD czy DTS Master Audio. Z kolei technologia Bluetooth pozwala na bezproblemowe przesyłanie strumieniowe dźwięku ze smartfona lub tabletu w bardzo wysokiej jakości.

soundbar LG GX

Sprzęt otrzymał certyfikat Hi-Res Audio. To oznacza, że zapewnia bezstratne odtwarzanie przy częstotliwości 24 bitów/96 kHz, a tym samym żywy i szczegółowy dźwięk. Głośnik generuje naturalny dźwięk o wysokiej szczegółowości zarówno podczas odtwarzania plików audio w wysokiej rozdzielczości. Ma to miejsce także w czasie konwersji konwencjonalnych formatów audio. Wbudowana funkcja LG AI Sound Pro analizuje dźwięk i automatycznie stosuje najlepsze ustawienia niezależnie od odtwarzanej zawartości. Dzięki temu za każdym razem zapewnia maksymalną przyjemność odsłuchu.  

Nowy soundbar LG GX będzie dostępny w Europie, Ameryce Północnej i Azji w lipcu. W Polsce pojawi się w drugiej połowie sierpnia.

Źródła: Informacja prasowa
Fotografie: Informacja prasowa

Może Cię zainteresować