×

Sony szykuje się na podbój rynku. Produkcja PlayStation 5 zwiększona o połowę

Według najnowszych doniesień Sony zwiększyło produkcję Playstation 5. Wielu fanów obawiało się, że nowej konsoli zabraknie dla wszystkich chętnych.

Sony zwiększyło produkcję Playstation 5

Sony zwiększyło produkcję Playstation 5, a chwilę temu informowało, że premiera PlayStation 5 przebiegnie bez problemu. Z najnowszych doniesień japońskiej prasy wynika, że producent zamawia co najmniej 50 procent więcej konsol PlayStation 5, niż planowano w tym roku. Firma spodziewała się wyprodukować około sześciu milionów konsol w 2020 roku. Jednakże portal Nikkei twierdzi, że liczba ta wynosi obecnie około 9 milionów, podczas gdy serwis Bloomberg twierdzi, że może osiągnąć 10 milionów.

Obie publikacje sprowadzają podwyższone oczekiwania do zwiększonego popytu na rozrywkę w domu w dobie koronawirusa. Byłaby to ogromna różnica względem poprzedniej konsoli. PlayStation 4 pojawiło się na rynku w listopadzie 2013 roku i sprzedano 4,2 mln sztuk do końca następnego miesiąca.

Sony zwiększyło produkcję Playstation

Producent zbroi się do wojny konsol?

Według Nikkei nie tylko Sony przygotowuje się do wzmożonej sprzedaży. Facebook również zwiększa produkcję zestawów do wirtualnej rzeczywistości VR Oculus. Frima planuje wyprodukowanie 2 milionów sztuk w drugiej połowie 2020 roku. Według doniesień będzie to wzrost o 50 procent w całym 2019 r. Mówi się, że firma rozpoczyna masową produkcję nowego zestawu w tym miesiącu, choć Nikkei nie potwierdza, czy będzie to bezprzewodowy system.

Sprzęt do gier często był trudny do kupienia podczas pandemii. Oculus doświadczył poważnych ograniczeń zaopatrzenia, a zestaw bezprzewodowy Quest błyskawicznie znikał z półek sklepowych, gdy tylko został uzupełniony. Tymczasem Nintendo ma trudności z zaspokojeniem popytu na Switcha i swoją domową grę fitness Ring Fit Adventure. W związku z kilkoma ważnymi premierami, które mają miejsce w drugiej połowie roku, nie jest zaskoczeniem, że właściciele platform chcą upewnić się, że jest wystarczająco dużo zapasów do obejrzenia.

Może tym razem i do Europy trafi wystarczająca ilość konsol, aby każdy zainteresowany mógł ją nabyć.

Sony zwiększyło produkcję Playstation
Źródła: asia.nikkei.com, www.bloomberg.co.jp, www.theverge.com, twitter.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować