×

Nowy telewizor Sony A8 4K OLED trafił do sprzedaży. Jest naszpikowany nowoczesną technologią

Sony A8 4K OLED to pierwsza tegoroczna propozycja OLED od japońskiej firmy. Już trafił do sprzedaży w części Europy, kiedy trafi do Polski?

Sony A8 4K OLED nie odstaje od konkurencji

Sony A8 4K OLED będzie dostępny w dwóch wersjach – 55 i 65-calowej. Napędzany jest przez procesor Sony X1 Ultimate, będący w stanie precyzyjnie analizować barwy w celu uzyskania lepszego kontrastu z panelu OLED i uzyskania bardziej realistyczny obraz.  A8 jest również wyposażony w Pixel Contrast Booster, który poprawia kolory i kontrast w jasnych obszarach obrazu, zapewniając większą głębię obrazu, lepszą teksturę i pomagając uzyskać czyste poziomy czerni, z których słynie OLED.

Dodatkowo przewidziano możliwość kalibracji Netflixa i certyfikat IMAX Enhanced. Istnieje również własny tryb obrazu Sony, który został zaprojektowany tak, aby ściśle pasował do atrybutów monitora studyjnego. Obsługa HDR obejmuje Dolby Vision, HDR i HLG. Zestaw jest również kompatybilny z Dolby Atmos. A8 jest zbudowany na inteligentnej platformie Android TV i ma wbudowany Chromecast. Zestaw współpracuje również z Amazon Alexa. Użytkownicy Apple AirPlay 2 mogą przesyłać strumieniowo filmy, muzykę, gry i zdjęcia, a Apple HomeKit zapewnia poziom integracji inteligentnego domu.

Sony A8 4K OLED

To nie koniec jego możliwości

Po raz pierwszy w Sony OLED zastosowano technologię X-Motion Clarity. Pomaga to uzyskać płynne i wyraźne obrazy nawet przy szybko poruszających się obiektach na ekranie. Rozmycie jest zminimalizowane, a obraz może zachować większą jasność w szybkich scenach. Na pokładzie urządzenia znalazła się także optymalizacja otoczenia. Optymalizuje obraz i dźwięk, dostosowując się do poziomu światła w pomieszczeniu.

Telewizor potrafi „zorientować się w pomieszczeniu” i wykryć potencjalne obiekty, które pochłaniają dźwięk. Wszystko po to, aby zachować wyrazistość dźwięku.A8 obsługuje Acoustic Surface Audio, który zamienia ekran w głośnik. Pod ekranem znajdują się siłowniki, które delikatnie wibrują panel w celu wytworzenia dźwięku. Z ich pomocą widz otrzymuje pełniejsze doznanie w trakcie seansu. Telewizor ma również dwa subwoofery, aby uzyskać więcej basów.

Obecnie jego zakup jest możliwy w Wielkiej Brytanii gdzie wyceniono 55-calową wersję na 1799 (ok. 9400 zł ) oraz 2799 funtów (ok. 14 600 zł).

Sony A8 4K OLED

Może Cię zainteresować