Reklama

Film Sonic. Szybki jak błyskawica doczeka się kontynuacji

Sonic doczeka się kontynuacji! Aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo okazała się na tyle dużym sukcesem, że Paramount Pictures i SEGA Sammy Group zdecydowały się nakręcić sequel.

Nieoczekiwany hit box office

Sonic doczeka się kontynuacji co jest sporym zaskoczeniem! Ekranizacja popularnej gry wideo nie miała łatwego startu. Na film Sonic. Szybki jak błyskawica jeszcze na długo przed premierą spadła fala krytyki po tym, jak ujawniono wygląd tytułowego bohatera. Twórcy (na całe szczęście!) posłuchali fanów Sonica i całkowicie zmienili mu design.

Reklama
Sonic doczeka się kontynuacji

Tym samym produkcja uniknęła “klątwy ekranizacji gier komputerowych” i w pierwszy weekend po premierze Sonic. Szybki jak błyskawica zarobił w USA 57 milionów dolarów. Zapewnił tym sobie pierwsze miejsce wśród filmowych adaptacji gier w Stanach Zjednoczonych. Produkcja stała się też nieoczekiwanym hitem box office, zarabiając 300 mln dolarów przy budżecie 85 mln (plus koszty produkcji).

Wszystko to spowodowało, że nie będzie to ostatni bieg Sonica na dużych ekranach!

Sonic doczeka się kontynuacji

SEGA oraz wytwórnia Paramount Pictures zapowiedziały kontynuację przygód niebieskiego jeża. Za kamerą zasiądzie Jeff Fowler, a za scenariusz odpowiedzialni będą Pat Casey i Josh Miller. Cała trójka pracowała przy pierwowzorze.

Reklama
Sonic doczeka się kontynuacji

Niestety nie podano więcej szczegółów na temat kontynuacji przygód Sonica. Tym samym nie wiadomo, czy Jim Carrey powróci do roli superłotra. Natomiast scena po napisach końcowych sugerowała, że w kontynuacji zawitać może futrzany lisi przyjaciel Sonika, Miles „Tails” Prower. Czy tak się jednak stanie?

Oglądaliście niebieskiego jeża z innego wymiaru czy takie kino do was nie trafia?

Reklama