×

Sherlock Holmes: Chapter One zapowiedziany! Tym razem wcielimy się w 21-letniego detektywa

Sherlock Holmes: Chapter One to nowa zapowiedź od studia Frogwares. zapowiedziało powrót legendarnego detektywa, który trafi na tajemniczą wyspę.

Z Londynu na wyspy Morza Śródziemnego

W Sherlock Holmes: Chapter One tym razem wcielimy się w młodszą wersję legendarnego detektywa. Mając 21-lat, Sherlock przybywa do rodzinnego miasta po śmierci swojej matki. Tam szybko przekonuje się, że mieszkańcy wyspy skrywają wiele mrocznych tajemnic. Dzięki rozwijaniu umiejętności dedukcji naszego protagonisty, będziemy odkrywać wielki spisek. W rozwiązaniu kolejnej zagadki pomoże nam Jon, najlepszy przyjaciel, który jednak nie jest Johnem Watsonem. Jak się okaże, mężczyzna skrywa jakieś sekrety, które zapewne wpłyną na jego relację z Sherlockiem. Jak podano w oficjalnym opisie gry:

Każda historia ma dwie strony, a dumni mieszkańcy wyspy mają swoje własne wyobrażenia o prawdzie i sprawiedliwości. Do ciebie należy decyzja, czy odkrycie prawdy wyrządzi więcej szkody niż pożytku – i jak to wpłynie na kształt człowieka, którym się staniesz.

Sherlock Holmes: Chapter One

Tym razem deweloperzy dają nam do dyspozycji otwarty świat, który możemy swobodnie zwiedzać. Dzięki zbieraniu wskazówek i dowodów, a także słuchaniu plotek, powoli będziemy zbliżać się do rozwiązania zagadki. Twórcy sugerują także możliwość podejmowania decyzji, które będą wpływać na dalszy rozwój fabuły. Ponadto nasz bohater często będzie musiał działać incognito (w przebraniu).

Sherlock Holmes Chapter One

Nie zabraknie również siłowych potyczek. W niektórych sytuacjach będziemy musieli użyć “brutalnej siły” albo też skorzystać ze sprytu. Z tym ostatnim wiążą się umiejętności obserwacji, które pozwolą wyszukiwać słabe punkty przeciwnika, tak aby eliminować ich za pomocą elementów otoczenia. W ten sposób Sherlock zawsze będzie miał “czyste rączki”. Twórcy chcą ukazać rozwój legendarnego detektywa. Ich protagonista ma być początkowo arogancki i naiwny, by stopniowo „dojrzewać”. Dopiero na końcu tej drogi ujrzymy stonowanego i chłodno kalkulującego Brytyjczyka, który stanie się postrachem przestępców.

Gra ukaże się w 2021 roku na PC, PlayStation4 i Xboksie One, ale również na next-genach: PlayStation 5 i Xboksie Series X.

Źródła: www.cdaction.pl, www.ppe.pl, www.eurogamer.pl
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować