×

Malutki robot od Samsunga. Przypilnuje domu, włączy telewizor, a nawet wezwie pomoc

Samsung Ballie wygląda jak spełnienie fanów Gwiezdnych Wojen. Mały robot ma towarzyszyć nam na każdym kroku oraz pomagać w kwestiach domowych.

Samsung Ballie

Samsung Ballie zaprezentowano ostatnich targach CES 2020. Firma ukazała ciekawego, małego robocika, który zaintrygował wszystkich. Ballie’go można używać jako osobistego asystenta, lokaja, opiekuna osób starszych i zwierząt domowych. Ballie jest wirtualnym asystentem, który nie mówi jak Alexa ani Asystent Google, ponieważ komunikuje się za pomocą sygnałów dźwiękowych, takich jak roboty Gwiezdnych Wojen.

Jest wyposażony w kamerę z rozpoznawaniem obrazu i sztuczną inteligencją. Działa jako ruchomy budzik dla swojego właściciela i może robić rzeczy związane ze smart home, takie jak otwieranie zasłon lub odtwarzanie muzyki, aby go obudzić. Ale to dopiero początek jego możliwości.

Samsung Ballie

Wspaniały pomysł, ale…

Samsung zachwala możliwości małego towarzysza i na filmiku prezentującym wygląda niczym spełnienie marzeń fana Gwiezdnych Wojen. Indywidualny droid, który potrafi obsługiwać sprzęty domowe. Ale to nie jedyne jego możliwości. Sprawdzi się on jako strażnik osób chorych oraz starszych. Jeśli robot zauważy, że dana osoba upadła na ziemię lub nie reaguje, wezwie on pomoc przez telefon komórkowy.

Samsung Ballie

Niestety te ambitne możliwości to wciąż tylko plany. Ballie to wciąż wyłącznie prototyp i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle trafi do sprzedaży. Robot jest niezwykle zaawansowany i takiego typu urządzenia sprawiają mnóstwo problemów w trakcie projektowania. Nie wiadomo czy uda się rozwiązać wszystkie problemy, które będą go trapić.

Jak dla mnie wygląda fantastycznie! Miejmy nadzieję, że trafi on do sprzedaży.

Może Cię zainteresować