Reklama

JK Rowling publikuje swoją nową książkę rozdział po rozdziale online za darmo

Rowling publikuje książkę za darmo i w całości! Autorka słynnego cyklu o Harrym Potterze postanowiła rozdział po rodziale udostępniać w sieci.

Rowling publikuje książkę za darmo

Rowling publikuje książkę za darmo ze wzgląd na obecną pandemię. W ciągu najbliższych siedmiu tygodni będzie udostępniać rozdział po rozdziale swoją „najnowszą” książkę dla dzieci. The Ickabog powstał ponad 10 lat temu, jednakże słynna autorka porzuciła ją i nigdy jej nie dokończyła. Postanowiła to zmienić.

Reklama

Pierwsze dwa rozdziały są już dostępne do przeczytania i chociaż nie ma opisu tego, co wiąże się z tą historią, The Ickabog wydaje się mieć więcej wspólnego z tradycyjnymi bajkami. Chociaż pomysł przyszedł jej do głowy, gdy pisała swój niezwykle udany serial o Harrym Potterze.

Rowling publikuje książkę za darmo

„To nie jest Harry Potter i nie zawiera magii”

Rowling wpadła na pomysł The Ickabog, kiedy pisała Harry’ego Pottera, i zamierzała go opublikować po Harrym Potterze i Insygniach Śmierci, ostatnim z jej siedmiu książek z serii o młodym czarodzieju. Jednakże odręczny rękopis trafił na jej strych i pozostał tam przez dekadę jeszcze kilka tygodni temu. W ostatnich tygodniach przepisała jej fragmenty.

Podczas pandemii Rowling wykopała książkę ze wspomnianej szuflady, poprawiła ją i postanowiła opublikować w Internecie. „The Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużyciu władzy”:

Reklama

Pomysł przyszedł mi do głowy ponad dziesięć lat temu, więc nie należy go interpretować jako odpowiedzi na wszystko, co dzieje się teraz na świecie. Tematy są ponadczasowe i mogą odnosić się do każdej epoki lub dowolnego kraju.

Rowling publikuje książkę za darmo

Dlaczego autorka zdecydowała się na takich ruch? Wszystko dla swoich małoletnich czytelników:

Zdecydowałam się opublikować The Ickabog za darmo online. A więc dzieci zamknięte w szkole, a nawet te, które wróciły do ​​szkoły w tych dziwnych, niepokojących czasach, mogą je przeczytać lub poprosić o przeczytanie.

A wy jak wspominacie serię o osieroconym chłopcu z blizną na czole? Czytaliście, a może ominęła was cała „Potteromania”?

Reklama