×

Samsung wykorzystuje specjalny robo-tyłek do testowania wytrzymałości telefonów

Robo-tyłek Samsunga to niezwykle intrygujące urządzenie, testujące wytrzymałość smartfonów. Ciekawe czy producent planuje jego regularną sprzedaż?

Robo-tyłek Samsunga testuje telefony

Wbrew pozorom robo-tyłek Samsunga nie jest głupim gadżetem, a ważnym elementem testowym. Koreańska firma wykorzystuje go, aby symulować wielokrotne siadanie na swoich modelach telefonów. W czasie testów weryfikuje się wytrzymałość smartfona oraz jego odporność na działanie „tylnej części właściciela”.

Następnie weryfikuje się, które elementy obudowy są najbardziej zagrożone przez obszar Regio Glutaea. Dla odpowiedniego designu oraz bardziej naturalnego testu, robot posiada stylowe jeansy. Jednak wbrew pozorom to nie jedyne wyjątkowe eksperymenty jakich dopuszcza się koreańska firma.

To nie jedyne „dziwne” testy Samsunga

Samsung w kwestii testów nie pozostawia wątpliwości — sprawdza absolutnie wszystko. Firma korzysta z wielu różnych urządzeń mechanicznych w tym auto-testery upadków, testery upadków i testery ciągłego swobodnego spadania. Telefony Samsunga są wielokrotnie upuszczane z różnych wysokości i kątów na różne twarde powierzchnie, takie jak metal i marmur. Mają także mówiące manekiny, które przez godziny testują wytrzymałość głośników oraz mikrofonów w trakcie rozmów.

Z kolei zespół odpowiedzialny za testy Thermal Lab Samsunga ma za zadanie grać na różnych urządzeniach przez dłuższy okres czasu (choć testowane jest również ogólne użycie). Podczas tych intensywnych sesji rozgrywki mierzone są poziomy ciepła w testowanych telefonach i tabletach. Są one dokładnie badane za pomocą zaawansowanych kamer termowizyjnych, a zdjęcia wykonane są w wizji cieplnej, następnie technicy analizują je pod kątem możliwych awarii.

Jest także specjalny pojemnik, w którym symuluje się różne zjawiska pogodowe. Samsung posiada także symulację sali koncertowej przeznaczona do przenoszenia dźwięku w całym pomieszczeniu służy do testowania wrażenia przestrzennego, pogłosu i innych czynników, które mogą mieć wpływ na jakość połączenia telefonicznego. Podobnie jak w przypadku Image Lab, ustawienie salonu jest również dostępne do testowania jakości połączeń telefonicznych w bardziej przeciętnym i prawdopodobnym otoczeniu. Firma lubi zaskakiwać i kilka tygodni temu ogłosili, że inwestują w… okna. Mają wspomagać zdrowy tryb życia poprzez symulowanie światła słonecznego.

Robo-tyłek Samsunga jest zabawny, ale potwierdza on także zaangażowanie producenta w kwestii testów. No bo ile innych firm może pochwalić się takim cudem techniki?

Robo-tyłek Samsunga

Źródła: www.techradar.com, www.businessinsider.com, www.reddit.com
Fotografie: twitter.com

Może Cię zainteresować