×

Robert Lewandowski inwestuje w produkcje gier wideo. „Chce ukazać piłkę nożną zakulisowo”

Najwyraźniej kapitan polskiej drużyny piłkarskiej postanowił rozszerzyć krąg swoich zainteresowań. Robert Lewandowski inwestuje w gry wideo.

Robert Lewandowski inwestuje w gry

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski inwestuje w gry i pragnie przedstawić kulisy sportu, który uprawia zawodowo. Dlatego postanowił zainwestować w polskie Movie Games. Ich produkcje nie są spektakularne, jednakże było o nich głośno za sprawą Drug Dealer Simulator. Wcielamy się tam w młodego adepta biznesu narkotykowego, który stara się rozprowadzać towar na ulicy. Gra ma niewątpliwie humorystyczny wydźwięk, jednakże zebrała bardzo pozytywne oceny wśród graczy.

Robert Lewandowski inwestuje w gry

Czemu „Lewy” nagle wpadł na pomysł zainwestowania w przemysł gier wideo? Jak tłumaczy w rozmowie z Super Expressem:

Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu. Widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi.

Robert Lewandowski inwestuje w gry

Piłka nożna w nowej odsłonie

Lewandowski wspomina, że tym razem nie chce, aby produkcja skupiała się na samej rozgrywce piłkarskiej i strzelaniu goli. Chciałby, aby powstał symulator ukazujący zakulisowe aspekty całego sportu, któremu poświęcił życie. Jak tłumaczy Filip Szklarzewski, współzałożyciel oraz prezes planowanej spółki, która do września dołączy do grona innych podmiotów z grupy Movie Games:

Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach. My chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił. To stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial The Last Dance, który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców.

Lewandowski ma być wsparciem nie tylko finansowym, ale także wizerunkowym oraz merytorycznym. Chętnie przekażę twórcom całą wiedzę odnośnie kulis piłki nożnej.

Źródła: polygamia.pl, www.gry-online.pl, next.gazeta.pl, wmeritum.pl, moviegames.pl

Może Cię zainteresować