×

Robot rodem z transformersów. Japończycy stworzyli 18-metrowego Gundama

W Japonii powstaje właśnie replika RX-78-2 Gundam i to w skali 1:1. Robot ma sporą dozę swobody i gracji jeśli chodzi o wykonywane ruchy.

Replika RX-78-2 Gundam

Japonia prawdopodobnie szykuje się do walki z Kaijū za sprawą repliki RX-78-2 Gundam. Konkretnie jest to replika mecha RX-78-2 Gundam ze znanej japońskiej serii anime od Sunrise. Zgodnie z dostępnymi informacjami, wspomniana maszyna po ukończeniu będzie miała 18 metrów wysokości i waży aż 25 ton. Oprócz 24 stopni swobody będzie mógł również pochwalić się dłońmi w pełni przegubowymi palcami.

Replika RX-78-2 Gundam

Pomysł na zbudowanie tego robota narodził się w 2013 roku, kiedy powstał projekt Gundam Global Challenge. Wszystko z okazji 40 lat od premiery pierwszej produkcji zatytułowanej „Kidō Senshi Gundam”. Oficjalna budowa ruszyła w styczniu 2020 roku i jest to bardzo skomplikowany projekt, zważywszy na obietnice jego projektantów. Jednakże nie wszystkie detale są udostępniane opinii publicznej.

Tajemnice odnośnie do funkcjonowania robota

Pomimo tego, że inwestycja jest jawna, jej pomysłodawcy nie ujawniają danych technicznych. Nie wiadomo, w jaki sposób ma się poruszać robot. Wiadomo tylko, że będzie on napędzany przez liczne siłowniki. Robot nie będzie jedynym wyzwaniem inżynieryjnym i produkcyjnym, ponieważ wraz z nim konstruowany jest również Gundam Carrier. System wsparcia przypuszczalnie przesunie potężną maszynę do i z gigantycznej struktury Gundam Dock i prawdopodobnie zapewni moc, podczas gdy robot zrobi kilka kroków do przodu i do tyłu. Fabryka wyprodukowała model projektu w skali 1/30 , obejmujący ludzi w skali 1/30 , aby dać pewien pogląd na to, jak wielkie będzie to przedsięwzięcie.

Replika RX-78-2 Gundam

Prace nad maszyną trwają bez przerwy, jednakże ostatnie tygodnie spowodowały jej znaczące spowolnienie. Pierwotnie robot miał być zaprezentowany opinii publicznej w październiku, ale termin został odroczony na czas nieokreślony z powodu pandemii koronawirusa. Gundam Factory Yokohama podaje na swojej stronie internetowej, że z tego samego powodu musiała odwołać specjalną demonstrację zaplanowaną na ten miesiąc.

Robot po zakończeniu budowy zostanie ulokowany na terenie Gundam Factory Yokohama.

Źródła: vtm.zive.cz, gadzetomania.pl, www.dailymail.co.uk, tech.everyeye.it, www.animatedtimes.com

Może Cię zainteresować