Reklama

Oszczędzające czas komputerowe lifehacki, które na pewno wam pomogą

Przydatne lifehacki komputerowe zdecydowanie zwiększą komfort korzystania oraz przyspieszą waszą pracę. Zebraliśmy dla was te najbardziej przydatne!

Przydatne lifehacki komputerowe

Po co sobie utrudniać życie, skoro przydatne lifehacki komputerowe są niezwykle proste? Zdecydowanie przyspieszą pracę oraz zwiększają komfort pracy. Zawsze można także pochwalić się niezwykłą znajomością technologii!

Reklama

Skróty na klawiaturze w czasie korzystania z przeglądarki

W przeglądarkach jest wiele przydatnych skrótów, które skracają pewne czynności. Wciskając „CTRL” + T otworzy się nowa karta przeglądarki. Jeśli używasz MacBooka, zamiast „ctrl” naciśniesz „polecenie”. Działa to także z pozostałymi skrótami.

Przydatne lifehacki komputerowe

Kolejnym niezwykle przydatnym skrótem jest ten, który zamyka przeglądarkę. W tym przypadku, po naciśnięciu „Ctrl” i litery Q.

Z kolei „CTRL” oraz literka I powoduje pisanie kursywą lub zmianę fragmentu tekstu. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć żądane słowo lub słowa i nacisnąć 2 klawisze.

Reklama

Z kolei skrót „CTRL” + J daje podgląd pobranych plików. To przydatne narzędzie, gdy pobieramy sporą ilość plików i chcemy sprawdzić jak przebiega pobieranie.

 Ctrl + D odpowiada za tworzenie nowych zakładek w przeglądarce. Dodatkowo za pomocą skrótu Ctrl +TAB możemy przeskakiwać pomiędzy zakładkami.

Większość ludzi kliknij zdjęcia prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „zapisz”, ale istnieje znacznie łatwiejszy i szybszy sposób pobrania zdjęcia na komputer. Możesz po prostu nacisnąć „alt”, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy obraz , który zostanie automatycznie zapisany na twoim komputerze w folderze Pobrane. Na MacBooku możesz nacisnąć klawisz Control, a następnie kliknąć obraz, a następnie pojawi się menu rozwijane, w którym możesz wybrać opcję Kopiuj obraz.

Przydatne lifehacki komputerowe

Przydatne elementy wyszukiwarki Google

Najbardziej znana wyrocznia wszelkich pytań w internecie ma wiele przydatnych opcji. Wystarczy je tylko odkryć! Kto potrzebuje przeliczników walutowych, gdy masz coś tak cennego jak Google? Jeśli podróżujesz za granicę i chcesz zobaczyć, ile pieniędzy dostaniesz na wymianie, możesz po prostu zapisać kwotę i walutę kraju do którego wyruszasz. Wystarczy wpisać w pasku wyszukiwania np. „100 dolarów” i Google pokazuje ile to będzie w złotówkach.

Reklama
Przydatne lifehacki komputerowe

Laptop ładuje się szybciej w trybie samolotowym

Gdy laptop jest w trybie samolotowym, oznacza to, że wiele funkcji, takich jak Wi-Fi i Bluetooth, jest wyłączonych. Odciąża to akumulator i pozwala ładować się szybciej niż podczas normalnej pracy. Twój laptop będzie w pełni naładowany 10-15 minut szybciej niż gdybyś miał wyłączony tryb samolotowy.

Nie korzystał także z laptopa, trzymając go na kolanach. Postaw go na specjalnej podkładce lub na biurku. Nasza skóra oraz ubrania dopasowują się do powierzchni, która je naciska. Blokuje to przepływ powietrza w obudowie laptopa i powoduje jego szybsze nagrzewanie.

Warto także zakryć swoją kamerkę oraz zablokować mikrofon w laptopie jeśli w danym momencie z nich nie korzystacie. Przenośny komputer nie jest twierdzą nie do zdobycia i warto uniknąć tego, że ktoś was podgląda lub słucha. Przesada? Powiedzcie to Markowi Zuckerbergowi, który tak robi 😉

Czysty pulpit oznacza szybszy komputer

Nieporządek nikomu nie służy. Tak samo twierdzi twój komputer! Ogranicz ilość niepotrzebnych ikon na swoim pulpicie i zadbaj o porządek. Zamiast mieć folder na każdą drobiazg na pulpicie, możesz utworzyć jeden folder i wszystko tam uporządkować. Następnie umieść wszystkie aplikacje na pasku zadań, a pozostanie prawie pusty pulpit. Ta czynność zmaksymalizuje prędkość komputera.

Reklama

Jeśli znacie jakieś inne lifehacki to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Reklama