10 darmowych i przydatnych aplikacji na smartfona z Androidem, które warto zainstalować

Przedstawiamy wam przydatne aplikacje na smartfona dla których warto zagospodarować miejsce na pamięci telefonu. Przydają się!

Przydatne aplikacje na smartfona

W dzisiejszych czasach mnogość możliwości powoduje, że przydatne aplikacje na smartfona nie tak łatwo znaleźć. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zbiór, który warto rozważyć do zainstalowania. Pomogą zapewnić wam bezpieczeństwo, prywatność oraz pomogą w pewnych kwestiach. Pamiętajcie, aby pobierać aplikacje tylko ze Google Play bądź App Store od Apple’a. W ten sposób unikniecie potencjalnych zagrożeń w postaci wirusów! Aplikacje w naszym zastawieniu są darmowe (za wyjątkiem jednej), ale w większości przypadków umożliwiają wykupienie dobrowolnego abonamentu premium.

10. Menadżer haseł

LastPass to jedna z tych niezbędnych aplikacji na Androida. Jest to menedżer haseł, który pozwala zapisywać dane logowania w bezpieczny sposób. Ponadto może pomóc w generowaniu prawie niemożliwych do złamania haseł do kont internetowych. Wszystko to jest kontrolowane za pomocą hasła głównego. Obsługuje wiele platform, dzięki czemu można go używać na komputerach, urządzeniach mobilnych, tabletach itp.

 Są inne, ale LastPass zawsze wydaje się, że jest o krok do przodu. Dodatkowo wersja premium jest tania. Możesz także pobrać LastPass Authenticator, aby uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo. LastPass ma przewagę nad konkurencją, albowiem jest bardziej przyjazny i bezpieczny (zwykle), szczególnie dzięki dodatkowej aplikacji uwierzytelniającej.

9. Lista zadań

TickTick to idealny wybór dla ludzi, którzy lubią mieć uporządkowany plan dnia. Aplikacja to idealny organizator, która ma wiele przydatnych opcji. Umożliwia podłączenie apki z kalendarzem, tworzenie check-list, wysyłanie powiadomień na e-maila czy 4 stopnie ważności poszczególnych zadań. Jeśli jesteście zabiegani, to na pewno pomoże wam zmniejszyć tempo i mniej czasu poświęcać na organizację.

8. Przyjemna edycja zdjęć na telefonie

Lubisz robić dużo zdjęć swoim smartfonem? No to PicsArt Photo Studio to świetny wybór dla pasjonatów! Umożliwia on przyjemną i bardziej rozbudowaną edycję zdjęć niż pozwala na to podstawowe oprogramowanie telefonu. Aplikacja umożliwia nakładanie efektu szkicu oraz glitch, filtry vintage, naklejki oraz wiele więcej.

Przydatne aplikacje na smartfona

7. Lepsza klawiatura

Jeśli nie lubicie podstawowej klawiatury na Androidzie, to warto rozważyć alternatywę. idealną jest SwiftKey, który umożliwia dopasowanie rozstawienia liter i cyfr pod swoją osobę. Dodatkowo aplikacja, która „uczy się” twojego stylu pisania, dzięki czemu możesz pisać szybciej. Dodatkowo ma wbudowany panel emoji, który zawiera wszystkie emotikony, których kiedykolwiek będziesz potrzebować. Microsoft SwiftKey uczy się twoich ulubionych emoji, dzięki czemu zawsze możesz wysyłać swoim znajomym odpowiednie reakcje.

6. Znajdowanie autora i tytułu utworu, który wpadł wam w ucho

Na pewno mieliście taką sytuację – słuchacie radia i nagle leci kawałek, który nieziemsko wam wpada w ucho. Spiker radiowy niestety nie podzielił się informacją jaki to był kawałek. Co wtedy zrobić? Najlepiej skorzystać z Shazam! Ta przyjemna w obsłudze aplikacja umożliwia sprawdzenie, na podstawie dźwięku jak nazywa się dany kawałek i kto jest jego autorem.

Aplikacja bez problemu radzi sobie z kawałkami, które znajdziemy na YouTube, TikToku czy innych mediach społecznościowych. Dodatkowo działa także w trybie offline!

5. Zapisywanie wartościowych treści znalezionych w sieci

W sieci znajdziemy ogrom materiałów, w trakcie podróżny autobusem może nam mignąć ciekawy artykuł na który w tym momencie nie mamy czasu. Warto posiadać na telefonie aplikację Pocket. Zapisuje ona treści internetowe na „później”, abyś mógł do nich wrócić. Dzięki temu w całym zalewie informacyjnym nie zgubimy się tak łatwo i nie utracimy wartościowych materiałów.

Do tego projekt aplikacji jest bardzo przejrzysty, a Pocket umożliwia także czytanie treści. Dzięki temu możemy się zrelaksować, dając odpocząć dłoniom i oczom.

4. Telefon jako myszka i klawiatura do komputera

Remote Mouse zamieni telefon w myszkę oraz klawiaturę dla waszego komputera. Aplikacja łączy się za pomocą łącza bluetooth jako pilot do komputera. Symuluje on funkcję bezprzewodowej myszy, klawiatury i touchpada, a także zapewnia szereg wyspecjalizowanych paneli kontrolnych, takich jak Media Remote, Application Switcher i Web Browsing Remote, co pozwala szybciej wykonywać określone operacje.

To także bardzo przydatne, gdy nie chcecie wisieć przy komputerze w trakcie prezentacji bądź oglądania filmu, gdy już wygodnie usadowiliście się na fotelu bądź kanapie.

3. Prywatny bodyguard telefonu

Bouncer to jedyna aplikacja, która nie posiada darmowej wersji. Jednak koszt nabycia jej to niecałe 10 zł i warto to rozważyć. Bouncer umożliwia tymczasowe przyznanie uprawnień. Chcesz oznaczyć lokalizację lub zrobić zdjęcie, ale nie chcesz, aby ta aplikacja mogła korzystać z aparatu lub uzyskiwać Twoją lokalizację w dowolnym momencie? Aplikacja ci to gwarantuje!

Jak tylko wyjdziesz z aplikacji, Bouncer automatycznie usunie dla ciebie pozwolenie, bez martwienia się, że aplikacje naruszają twoją prywatność i marnują baterię.

Przydatne aplikacje na smartfona

2. YouTube dla dzieci

YouTube Kids jest zbawieniem dla dorosłych i wielką radością dla najmłodszych. W tej wersji YouTube proponuje wyłącznie produkcje skierowane do dzieci. Do tego rodzic może ustawić jak długo pociecha może z niej korzystać (minutnik) oraz sprawdzać co oglądało. Jeśli dorosły stwierdzi, że dana produkcja nie jest odpowiednia dla jego dziecka, może ją po prostu zablokować.

1. Skaner zdjęć z albumów rodzinnych

Niezbędną aplikacją w czasach cyfrowych jest Skaner zdjęć Google. Zamiast korzystać ze skanerów i godzinami skanować swoje stare zdjęcia, wystarczy wyciągnąć smartfona. Zeskanujemy każde fizyczne zdjęcie i to w wysokiej jakości! Aplikacja likwiduje wszelkie odblaski, które zwykle towarzyszą w momencie robienia zdjęcia… fizycznemu zdjęciu. To bardzo dobra aplikacja do zachowywania wspomnień bądź reprodukcji starych zdjęć rodzinnych. Dobrze sprawdzi się także w przypadku skanowania rysunków, szkiców czy innych elementów z odbijającą powierzchnią.

Znaliście te aplikacje wcześniej i czy z nich korzystacie?