×

Samsung opracowuje w pełni przejrzysty smartfon

Czyżby koreański producent szykował kolejny oryginalny model smartfona? Patent na przeźroczysty telefon od Samsunga trafił niedawno do sieci.

Niecodzienne pomysły koreańskiego producenta

Według patentu znalezionego w zeszłym miesiącu uważa się, że Samsung opracowuje smartfon, który jest prawie całkowicie przezroczysty. Firma technologiczna złożyła patenty na wyjątkowy nowy projekt w styczniu, jednak został on upubliczniony dopiero w sierpniu. LetsGoDigital to holenderski blog technologiczny, który jako pierwszy odkrył patenty.

Przeźroczysty telefon od Samsunga

Do tego stworzył nawet kilka obrazków, aby dać podgląd na to, jak mógłby wyglądać czysty telefon komórkowy. Gdyby rzeczywiście pojawił się na rynku. Oczywiście to tylko interpretacja, a jeśli smartfon kiedykolwiek pojawi się na rynku, nie ma co powiedzieć, że wyglądałby podobnie do tego projektu, ale to ciekawe projekty.

Przeźroczysty telefon od Samsunga

Kiedy Samsung ogłosił, że ma plany stworzenia składanego telefonu, wiele osób uważało to za zwariowany pomysł — aż do premiery Samsunga Galaxy Z na początku tego roku. Warto zauważyć, że patent zawiera skomplikowane elementy i technologie. Dlatego myślano, że wykonanie takiego urządzenia nie będzie możliwe. Czy podobnie będzie z „przezroczystym telefonem”?

Przeźroczysty telefon od Samsunga

Według Android Authority piksele na wyświetlaczu telefonu komórkowego przepuszczałyby światło, co w rzeczywistości zapewniłoby przezroczystość ekranu. Jeśli jednak rysunki dostarczone przez Samsunga w patencie są czymś do obejrzenia, będzie to tylko przezroczyste okienko pośrodku, podczas gdy ramki pozostaną nieprzezroczyste.

Samsung nie jest pionierem w tej kwestii

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy w branży technologicznej krążą pomysły na przezroczysty smartfon. W 2009 roku firma LG chciała wprowadzić go do modelu GD900, jednak ostatecznie posiadał tylko przezroczystą klawiaturę. W tym samym roku Sony Ericsson wpadł na pomysł z Xperią Pureness i udało im się stworzyć przezroczysty wyświetlacz. Jednak nie było to nawet w przybliżeniu do tego samego standardu, jakiego można oczekiwać od tego patentu Samsunga.

Przeźroczysty telefon od Samsunga

Ta sama technologia, która jest wymagana w projektach Samsunga, może być również używana z innymi technologiami. Mowa tutaj o telewizorach, laptopach czy monitorach komputerowych. W tym przypadku firma technologiczna korzysta z wyświetlacza OLED, który charakteryzuje się niskim zużyciem energii, wysoką jasnością i krótkim czasem reakcji, co czyni go idealnym kandydatem na ekran telefonu komórkowego.

Nic nie wiadomo kiedy takie urządzenie miałby trafić do sprzedaży ani ile miałoby kosztować.

Źródła: nl.letsgodigital.org

Może Cię zainteresować