Reklama

FBI dokonało nalotu na dom znanego youtubera Jake’a Paula. Oskarżono go o udział w zamieszkach

Najwyraźniej bycie gwiazdą serwisu internetowego nie czyni niewrażliwym na prawo. FBI potwierdza, że przeszukanie domu Jake’a Paula miało miejsce.

Przeszukanie domu Jake’a Paula

Według TMZ i CBSLA Federalne Biuro Śledcze dokonało nalotu na kalifornijski dom gwiazdy YouTube Jake’a Paula. Agenci zabezpieczyli kilka przedmiotów, które wyglądały jak broń palna z domu Paula, poinformowało ABC7. Służby federalne ujawniły, że nalot jest w jakiś sposób powiązany z aresztowaniem Jake’a w Scottsdale. Według najnowszych doniesień aktora nie było na terenie posiadłości, zaś jej właścicielem jest Armani Izadi. To bliski współpracownik oraz przyjaciel Paula. FBI udzieliło krótkiego komentarza w odpowiedzi na zapytania od redakcji TZM:

Reklama

FBI prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutów popełnienia przestępstw związanych z incydentem na Scottsdale Fashion Square w maju 2020 roku.

Przeszukanie domu Jake'a Paula

Cała sytuacja miała miejsce w czerwcu w Scottsdale w stanie Arizona na terenie centrum handlowego. Protesty po śmierci George’a Floyda szybko zmieniły się w zamieszki i ich uczestnicy zaczęli plądrować sklepy. Wówczas Paul znalazł się na kilku materiałach wideo, które wyciekły do sieci. Policja postawiła mu zarzut uczestniczenia w nielegalnym zgromadzeniu. Według jego prawnika bokser „chce współpracować i wyjaśnić całą sytuację”.

Wielka impreza w trakcie pandemii

Paul to jeden z tzw. patoifluancerów, którzy nie zawsze zastanawiają się nad tym co robią. W trakcie trwania pandemii stwierdził on, że nie będzie lepszego momentu na zorganizowanie imprezy w swojej posiadłości. Bawiło się na niej dziesiątki gości. Burmistrz miasta Calabasas Alicia Weintraub ostro skrytykowała nieodpowiedzialnego gwiazdora:

Zrobili ogromną imprezę, bez zachowania dystansu, bez maseczek. To po prostu wielki brak szacunku do wszystkiego, co ludzie próbują zrobić, żeby jak najszybciej wrócić do normalności. Zachowywali się, jakby COVID nigdy nie istniał, jakby firmy nie musiały być zamykane!

Przeszukanie domu Jake'a Paula

Po tym jak nagrania wyciekły do sieci, fala krytyki zaczęła się wylewać także ze strony wielu jego widzów. Wielu nazywa go „egoistą” lub „idiotą”, ale to tylko jedne z tych bardziej łagodnych określeń. Skąd popularność Jake’a Paula? Zyskał ją w 2013 roku dzięki aplikacji Vine, później przeniósł się na YouTube’a. Obecnie jest także aktorem w serialu Bizaardvark, amerykańskim sitcomie wytwórni Disney Channel Original Series.

Reklama

Czy aktor odpowie za swoje przewinienia?

Reklama