Reklama

Prezentacja PS5. Jakich gier możemy się spodziewać i jak prezentuje się sama konsola?

Prezentacja PS5 odbyła się wczoraj wieczorem i zaprezentowano (w końcu!) wygląd konsoli. Jakie tytuły pojawią się na najnowszej konsoli od Sony?

Prezentacja PS5 – jakie gry zobaczymy na nowej konsoli?

Na początku czerwca informowaliśmy, że prezentacja gier na PS5 została opóźniona. Wszystko z powodu zamieszek w USA. Sony poinformowało, że przełożono pokaz na 11 czerwca. Wczoraj około godziny 22:00 czasu polskiego naszym oczom ukazały się pierwsze produkcje, które trafią na nową konsolę. Potwierdziło się kilka pewniaków; mamy kontynuację Spider-mana oraz Horizon: Zero Dawn. Zapowiedziano także nowe tytuły, ale największym zaskoczeniem jest remake Demons Souls, który zapowiada się naprawdę nieźle! Fani symulatorów umierania na pewno będą zachwyceni.

Reklama

Spider- Man: Miles Morales

GTA V na PS5

Horizon Zero Dawn 2 Forrbiden West

Resident Evil 8 VILLAGE

Gran Turismo 7

Rachet and Clank: Riff Apart

Hitman 3

Remake Demons Souls

Death Loop

Pozostałe gry jakie zaprezentowano to:

Project Athia, Stray, Returnal Sackboy (Little Big Planet): A Big Adventure, Kena: Bridge Of Spirit, Goodbey Volcano High, Oddworld: Soulstorm, Ghostwire: Tokyo, Jett The Far Shore, GodFall, Solar Ash, Little Devil Inside, NBA 2021, Bugsnax, Pragmata.

W końcu zobaczyliśmy PlayStation 5!

To wielu tygodniach oczekiwania w końcu mogliśmy zobaczyć jak będzie prezentowała się nowa konsola od Sony. Projektanci podobnie jak w przypadku pada odeszli od ciemniejszych kolorów na rzecz bieli i futurystycznych kształtów. Konsola trafi do sklepów o dziwo w dwóch wersjach: z napędem Blu-ray oraz bez napędu, wyłącznie dla użytkowników cyfrowej dystrybucji. Zaprezentowano także serię oficjalnych gadżetów w postaci słuchawek, kamerki full HD czy pilota do zdalnego sterowania.

Reklama

Nie wszystkim się podoba jednak wizja futurystycznego „pleja”. Wśród internautów zaczął krążyć żart, że zaprezentowane urządzenie to tak naprawdę ruter, a nie konsola do gier. Wielu obawia się także o przegrzewanie konsoli, gdyż uważają, że ten wygląd nie pomoże w dobrym chłodzeniu.

Co sądzicie o wyglądzie PS5? Zamierzacie kupić nową konsolę na premierę?

Prezentacja PS5
Reklama