×

Prezentacja PS5. Jakich gier możemy się spodziewać i jak prezentuje się sama konsola?

Prezentacja PS5 odbyła się wczoraj wieczorem i zaprezentowano (w końcu!) wygląd konsoli. Jakie tytuły pojawią się na najnowszej konsoli od Sony?

Prezentacja PS5 – jakie gry zobaczymy na nowej konsoli?

Na początku czerwca informowaliśmy, że prezentacja gier na PS5 została opóźniona. Wszystko z powodu zamieszek w USA. Sony poinformowało, że przełożono pokaz na 11 czerwca. Wczoraj około godziny 22:00 czasu polskiego naszym oczom ukazały się pierwsze produkcje, które trafią na nową konsolę. Potwierdziło się kilka pewniaków; mamy kontynuację Spider-mana oraz Horizon: Zero Dawn. Zapowiedziano także nowe tytuły, ale największym zaskoczeniem jest remake Demons Souls, który zapowiada się naprawdę nieźle! Fani symulatorów umierania na pewno będą zachwyceni.

Spider- Man: Miles Morales

GTA V na PS5

Horizon Zero Dawn 2 Forrbiden West

Resident Evil 8 VILLAGE

Gran Turismo 7

https://www.youtube.com/watch?v=oYNowhWgN80

Rachet and Clank: Riff Apart

Hitman 3

Remake Demons Souls

Death Loop

Pozostałe gry jakie zaprezentowano to:

Project Athia, Stray, Returnal Sackboy (Little Big Planet): A Big Adventure, Kena: Bridge Of Spirit, Goodbey Volcano High, Oddworld: Soulstorm, Ghostwire: Tokyo, Jett The Far Shore, GodFall, Solar Ash, Little Devil Inside, NBA 2021, Bugsnax, Pragmata.

W końcu zobaczyliśmy PlayStation 5!

To wielu tygodniach oczekiwania w końcu mogliśmy zobaczyć jak będzie prezentowała się nowa konsola od Sony. Projektanci podobnie jak w przypadku pada odeszli od ciemniejszych kolorów na rzecz bieli i futurystycznych kształtów. Konsola trafi do sklepów o dziwo w dwóch wersjach: z napędem Blu-ray oraz bez napędu, wyłącznie dla użytkowników cyfrowej dystrybucji. Zaprezentowano także serię oficjalnych gadżetów w postaci słuchawek, kamerki full HD czy pilota do zdalnego sterowania.

Nie wszystkim się podoba jednak wizja futurystycznego „pleja”. Wśród internautów zaczął krążyć żart, że zaprezentowane urządzenie to tak naprawdę ruter, a nie konsola do gier. Wielu obawia się także o przegrzewanie konsoli, gdyż uważają, że ten wygląd nie pomoże w dobrym chłodzeniu.

Co sądzicie o wyglądzie PS5? Zamierzacie kupić nową konsolę na premierę?

Prezentacja PS5
Źródła: popbookownik.pl, www.komputerswiat.pl, www.komputerswiat.pl

Może Cię zainteresować