Prezentacja gier na PS5 opóźniona. Wszystko z powodu zamieszek w USA

Prezentacja gier na PS5 opóźniona i nie nastąpi w ten czwartek. Sony stwierdziło, że „nie może zagłuszać ważnych głosów” i przesunęło pokaz.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona

Sony oficjalnie potwierdziło, że nie zobaczymy gier na PS5 w tym tygodniu. Ostatnio wspominaliśmy o tym, że konsole nowej generacji przechodzą do ofensywy. Najwyraźniej w tym momencie Xbox wygrywa walkowerem, albowiem od strony wizerunkowej wychodzi dużo lepiej. Wczoraj na Twitterze PlayStation pojawiły się wyrazy wsparcia dla protestujących:

3 godziny później z kolei pojawiła się informacja o przesunięciu planowanej na ten czwartek prezentacji tytułów, które mają się ukazać na PS5. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Zadecydowaliśmy o przełożeniu pokazu PlayStation 5 zaplanowanego na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani grami na PS5, ale nie czujemy, aby właśnie teraz był odpowiedni czas na prezentację. W tym momencie wolimy poczekać, dzięki czemu naprawdę ważne głosy mogą zostać usłyszane.

Gracze nie są zadowoleni

Wśród komentarzy znajdziemy wiele popierających całą akcję, ale przeważają negatywne głosy. Internauci wytykają, że nie każdy żyje w USA oraz czystą hipokryzję. W trakcie zamieszek w Hongkongu w ubiegłym roku, firma nie wyrażała takiej solidarności. Tamtejsze starcia były niezwykle brutalne, a policja nie miała litości dla protestujących. Mimo tego Sony (jak i wszystkie obecnie wspierające protesty firmy) nie wyrażały solidarności.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona i fani nie kryją niezadowolenia. Nie wiadomo kiedy ma się odbyć prezentacja.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona