×

Prezentacja gier na PS5 opóźniona. Wszystko z powodu zamieszek w USA

Prezentacja gier na PS5 opóźniona i nie nastąpi w ten czwartek. Sony stwierdziło, że „nie może zagłuszać ważnych głosów” i przesunęło pokaz.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona

Sony oficjalnie potwierdziło, że nie zobaczymy gier na PS5 w tym tygodniu. Ostatnio wspominaliśmy o tym, że konsole nowej generacji przechodzą do ofensywy. Najwyraźniej w tym momencie Xbox wygrywa walkowerem, albowiem od strony wizerunkowej wychodzi dużo lepiej. Wczoraj na Twitterze PlayStation pojawiły się wyrazy wsparcia dla protestujących:

https://twitter.com/PlayStation/status/1267468949865639936

3 godziny później z kolei pojawiła się informacja o przesunięciu planowanej na ten czwartek prezentacji tytułów, które mają się ukazać na PS5. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Zadecydowaliśmy o przełożeniu pokazu PlayStation 5 zaplanowanego na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani grami na PS5, ale nie czujemy, aby właśnie teraz był odpowiedni czas na prezentację. W tym momencie wolimy poczekać, dzięki czemu naprawdę ważne głosy mogą zostać usłyszane.

https://twitter.com/PlayStation/status/1267525525825900549

Gracze nie są zadowoleni

Wśród komentarzy znajdziemy wiele popierających całą akcję, ale przeważają negatywne głosy. Internauci wytykają, że nie każdy żyje w USA oraz czystą hipokryzję. W trakcie zamieszek w Hongkongu w ubiegłym roku, firma nie wyrażała takiej solidarności. Tamtejsze starcia były niezwykle brutalne, a policja nie miała litości dla protestujących. Mimo tego Sony (jak i wszystkie obecnie wspierające protesty firmy) nie wyrażały solidarności.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona i fani nie kryją niezadowolenia. Nie wiadomo kiedy ma się odbyć prezentacja.

Prezentacja gier na PS5 opóźniona
Źródła: pl.ign.com, www.ppe.pl, www.theverge.com

Może Cię zainteresować